Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.6.2019 - 22.6.2019

1989 Sametová něžná na Art Film Festu

Třicet let po „Nežné“ nebo „Sametové“ revoluci a třicet let života ve svobodné společnosti. Jaký zůstal zachován vizuální obraz událostí roku 1989 a jaké nejzajímavější momenty zachytili výrazní slovenští a čeští fotografové. Některé tyto snímky byly nalezeny v archivech autorů a jsou vystaveny poprvé. Fotografie pěti slovenských a pěti českých fotografů mohou být pro pamětníky výzvou, na které z těchto silných obrazů si vzpomenou. Těm mladším mohou sugestivně a ve zkratce přiblížit tehdejší události.

 

1989 – Sametová nežná

Kurátor: Tomáš Pospěch

Tomáš Pospěch je fotograf, historik umenia, voľný kurátor. Žije v Prahe a v Hraniciach. Vyštudoval fotografiu na Inštitúte tvorivej fotografie Filozoficko-prírodovedeckej fakulty Sliezskej univerzity v Opave (1998), dejiny umenia na Filozofickej fakulte Univerzity Palackého v Olomouci (1995) a na Filozofickej fakulte Univerzity Karlovej v Prahe (1999) a doktorandské štúdium na ITF FPF SU v Opave (2013). Od roku 1997 je zamestnaný ako pedagóg na ITF FPF SU v Opave.

Vo vlastnej tvorbe rozvíja rôzne kontextuálnej prístupy blízkej ako súčasnému novému dokumentu, tak prieskumu média fotografie. Užívaním rôznych vizuálnych stereotypov narušuje hranice tradičného dokumentu a žánru krajiny.

 

Viac info www.artfilmfest.sk

zdroj www.pospech.com

foto (C) Radovan-Bocek-Národní třída-17-11-89

 

 

 

Místo konání:
Košice, Kulturpark, Kukučínova 2
Datum:

Od: 14.6.2019
Do: 22.6.2019

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala