Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.10.2020 - 31.12.2020

Grow Our Humanity

#growourhumanity / Humanistická inspirace pro turbulentní svět už brzy v nizozemském veřejném prostoru

Záchrana tohoto lidského světa není nikde jinde než v lidském srdci, lidském rozmyslu, lidské pokoře a lidské odpovědnosti.” Václav Havel

Po vzoru kolegyň z Českého centra v Bruselu přichází České centrum Rotterdam a Velvyslanectví České republiky v Haagu s kampaní #growourhumanity.

Do nizozemského veřejného prostoru přineseme inspirativní citáty českých humanistů, kteří byli činní veřejně (Václav Havel, Jan Patočka, T. G. Masaryk, J. A. Komenský).

V době, kdy svět bojuje všemi dostupnými prostředky s pandemií a čelí dalším globálním výzvám, chceme přinést optimistické poselství, sdílet důraz na lidskost a zamyslet se nad budoucností světa, ve kterém bychom chtěli žít. Humanismus klade důraz na odpovědnost lidských bytostí vůči světu. Pojďme spolu přemýšlet o hodnotách, na kterých chceme stavět.

Citáty se objeví na plakátech u budovy českého velvyslanectví v Haagu, v knihovnách, kavárnách a knihkupectvích. Dívejte se kolem sebe, a pokud se vám nějaký citát bude líbit, vytiskněte ho a případně umístěte ho do svého okna či blízkého okolí (plakáty A4 nebo A3 ke stažení).

Sledujte #growourhumanity na Instagramu!

 


Tento projekt sdílejí také další Česká centra a velvyslanectví. Projekt byl již spuštěn v Bruselu, Stockholmu, Lucemburku, Sofii a na jiných místech se plánují připojit. K projektu laskavě přispěli Prof. Jan Sokol, Ph.D., CSc., B.A. Francesco Tava, M.A., Ph.D., Dennis de Gruijter, M.A., Renáta Fučíková (Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni ) a Kateřina Kotyk.

Fotografie Václava Havla - Oldřich Škácha

 

Místo konání:

Westersingel 9
3014 GM Rotterdam
Nizozemí

Datum:

Od: 20.10.2020
Do: 31.12.2020

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala