Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.3.2020 0:00 - 31.12.2020 0:00

Virtuální česká knihovna

Po zrušení knižního veletrhu, v tomto období izolace, které je obzvláště vhodné k četbě, jsme se rozhodli uspořádat si náš vlastní virtuální literární salón. Přidejte se ke skupině Librairie tchèque virtuelle na Facebooku, aby vám neunikly žádné novinky z české literatury ve francouzštině !

 

 

Nedávno jsme měli, po dvanáctileté pauze, otevřít český stánek na pařížském knižním veletrhu Livre Paris. Po jeho zrušení se měl český program za účasti mnoha autorů a autorek přesunout do prostor Českého centra, kde jsme ve spolupráci s knihkupectvím Le Chat Pitre plánovali otevřít české knihkupectví, které mělo nabídnout veškerou dosud přeloženou a dostupnou českou literaturu ve francouzštině. Nic z toho se bohužel nemůže v tuto chvíli uskutečnit.  

Naštěstí nám obzvláště teď může být literatura dobrým společníkem! V období všeobecné izolace, které je pro četbu jako stvořené, jsme se rozhodli vytvořit virtuální prostor, ve kterém vám budeme nabízet a kde i vy můžete sdílet aktuality z české literatury ve francouzštině: nové překlady, rozhovory s autory, články z médií, kritiky, literární ceny a soutěže, literární objevy, ale i vaše oblíbené knihy, tipy a návrhy... Náš výběr bude eklektický a budeme se snažit pokrýt různé žánry, od fikce, dětské literatury, až po komiks. 

Přidejte se ke skupině Librairie tchèque virtuelle na Facebooku, aby vám neunikla žádná novinka z české literatury ve francouzštině! 

Čtenáři, autoři, překladatelé i nakladatelé, všichni jste vítáni!

 

Na tomto projektu spolupracujeme s :

CzechLit - Centre littéraire tchèque/České literární centrum
Librairie Le Chat Pitre
Radio Prague International en français
Česká centra/Czech Centres
Velvyslanectví ČR v Paříži / Ambassade de la République tchèque à Paris


Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

Od: 24.3.2020 0:00
Do: 31.12.2020 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala