Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.3.2018 - 30.3.2018

Výstava “Maluj, co vidíš. Helga Weissová, kresby z Terezína ” v Římě

Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy “Maluj, co vidíš. Helga Weissová, kresby z Terezína”, která se uskuteční dne 7. března 2018 v 16:30 hodin v sídle I.C. Antonio Rosmini - Via Giorgio Del Vecchio 24 v Římě. Akce se zúčastní prof. Giorgio Giannini, historik, který představí období Holocaustu a Matteo Corradini, který přiblíží život v ghettech a v koncentračních táborech jako byl Terezín. V rámci vernisáže zazní také opera Brundibár v podání sboru školy.

 

Výstava představí kresby vytvořené teprve dvanáctiletou Helgou Weissovou, která přežila v letech 1941 až 1944 tři roky věznění v Terezíně. Kresby a malůvky Helgy jsou na rozdíl od jiných zachovaných kreseb dětí z Terezína velice tragické. Ukazují každodenní smutnou realitu boje o přežití v koncentračním táboře. Věnovala se hlavně kresbě portrétům, které se vyznačují svou syrovostí a naturalismem.

Helga Weissová

Helga Weissová je česká akademická malířka, která se ve své tvorbě výrazně věnuje tématu holocaustu, který sama, jakožto terezínské dítě, na vlastní kůži zažila. Mimo jiné je autorkou kreseb z terezínského ghetta. Kromě České republiky vystavovala svá díla na četných výstavách v Rakousku, Švýcarsku, Německu, Itálii a ve Spojených státech. Za svou celoživotní tvorbu byla v roce 1993 vyznamenána udělením čestného doktorátu na Massachusetts College of Art v Bostonu.

Vernisáž je zdarma. Povinná rezervace. 

 

Místo konání:
Via Giorgio Del Vecchio 24, Roma.
Datum:

Od: 7.3.2018
Do: 30.3.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala