Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.3.2018

Módní přehlídka na téma “100 let Československa” se uskuteční ve Florencii

Honorární konzulát České Republiky pro Toskánsko a spolek ARCA Vás srdečně zvou na večer věnovaný k 100. výročí vzniku Československé Republiky “Nezapomenutelná 20. léta”, který se koná 8. března v 18 hodin v ICLAB - viale Alessandro Guidoni 103, Florencie. V rámci večera se uskuteční také módní přehlídka studentů VOŠON Praha, kde se budou prezentovat modely inspirované tímto výročím. Rezervaci míst prosím proveďte do 5.3. na adrese: florenceinfo.cz@gmail.com

 

Přehlídka 100. let Československa:

Přehlídka reprezentuje stoletou epochu (1918 – 2018) československých dějin. Studenti čerpali z různých zdrojů, inspirování historií a svými prarodiči či starších příbuzných vytvořili unikátní sbírku. Modely vyházejí z tradice české kultury, státních barev a dovedností českého řemesla, jako je vyšívání nebo dekorování a byly vytvořeny ve spolupráci s českými módními značkami Preciosa - výrobce perlí, J.Danzinger- modrý tisk na tkaninách oděvu a Velveta Varnsdorf - vlněné materiály. Klobouky jsou od firmy Tonak.

 Vyšší odborná škola oděvního návrhářství v Praze působí jako jediný vzdělávací subjekt mezi vyššími odbornými školami v České republice již přes 20 let a úspěšně realizuje studium zaměřené na návrh a tvorbu oděvu.  Jeho náplní je nejen individuální zakázková oděvní tvorba, ale také módní kresba, ilustrace a fashion marketing. Důraz při výuce je kladen na hledání optimální varianty a na týmovou práci při řešení zadání nejen oděvní tvorby, ale i vše s ní související – stylizaci osobnosti, produkci módních přehlídek, výrobu doplňků i designové obuvi.

 

Místo konání:
viale Alessandro Guidoni 103, Florencie
Datum:

8.3.2018

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala