Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.10.2020 17:00

Setkání s Anne Delaflotte Mehdevi

POZOR, ZMĚNA DATA! 24. října od 17h se v Českém centru bude konat setkání s Anne Delaflotte Mehdevi, autorkou románu Divadlo Světla. Debatu bude moderovat spisovatelka Lenka Horňáková Civade.

 

POZOR, ZMĚNA TERMÍNU! - SOBOTA 24. ŘÍJNA OD 17H

České centrum vás zve na literární večer s Anne Delaflotte Mehdevi. 

U příležitosti vydání románu Théâtre de Slavek, který vychází v češtině v nakladatelství Argo pod názvem Divadlo Světla, vás zveme na setkání s jeho autorkou Anne Delaflotte Mehdevi. Večer bude moderovat spisovatelka Lenka Horňáková Civade. Obě autorky spojuje nejen přátelství a francouzsko-česká historie, ale také společně napsaná kniha Praha - Paříž, do vlastních rukou (Entre Seine et Vltava)

Anne Delaflotte Mehdevi se narodila ve Francii. Po studiích mezinárodního práva v Paříži se v roce 1993 přestěhovala se svým americkým manželem do Prahy. Annin manžel v Praze otevřel mezinárodní knihkupectví a Anne tam začala psát, zatímco se učila knihařství. Její první román La relieuse du gué byl vydán v roce 2008 v nakladatelství Gaia. Je autorkou šesti dalších románů, které byly přeloženy do několika jazyků. 

 

 

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

24.10.2020 17:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala