Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.6.2019 10:00

25. ročník „Soutěže v českém jazyce“

Velvyslanectví České republiky v Tokiu ve spolupráci s Českým centrem Tokio vyhlašuje již 25. ročník „Soutěže v českém jazyce“. Soutěž určená všem zájemcům o jazyk, historii a reálie České republiky se bude konat v sobotu 8. června 2019.

Účastníci soutěže budou mít 4 minuty na to, aby v českém jazyce přednesli řeč na jedno z níže uvedených témat podle svého výběru. Následně budou muset zodpovědět dotazy, které jim bude klást odborná porota. Soutěžící by při přednesu neměli text číst.

Soutěž se koná v sobotu 8. června 2019 od 10:00 hod. (registrace soutěžících od 9:30 hod.) v prostorách Velvyslanectví České republiky v Tokiu. (https://www.mzv.cz/tokyo/cz/o_velvyslanectvi/kontaktni_informace/index.html)

Jsou vítáni také všichni, kdo přijdou podpořit účastníky soutěže jako diváci.

TÉMATA:
1. Jak bych strávil/a jeden týden v České republice.
2. Můj největší sportovní úspěch.
3. Česká republika – 30 let po sametové revoluci.
4. Moje oblíbená knížka pro děti od českého spisovatele.

Uzávěrka přihlášek je 17. května 2019

Prosíme zájemce o účast v soutěži, aby vyplnili  formulář přihlášky, který nalezenou na stránkách velvyslanectví (zde) a zaslali jej se svým podpisem (ve formátu pdf) na e-mailovou adresu Velvyslanectví České republiky v Tokiu (consular_tokyo@embassy.mzv.cz).

Upozorňujeme, že maximální počet účastníků je z kapacitních důvodů omezen na
15 soutěžících (v pořadí dle data obdržení přihlášky). Účast v soutěži bude jednotlivým uchazečům potvrzena až do naplnění této kapacity. Děkujeme za pochopení.

 

 

Místo konání:

2-16-14 Hiroo
150-0012 Tokio, Shibuya-ku
Japonsko

Datum:

8.6.2019 10:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala