Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.11.2020 18:00

Global Science Café 4: Charles Games

České centrum Paříž Vám přináší další ze série přednášek Global Science Café, tentokrát na téma videoher a s názvem Charles Games: Challenges of Developing Serious Video Games. Přednáška bude vysílána 30. listopadu v 18h na Facebooku.

 

Charles GamesChallenges of Developing Serious Video Games 

Kdy: dne 30. 11. v 18 hodin (CET) 

Kde: online via Facebook 

Moderace: Michael Londesborough

Hosté: Vít Šisler, Jakub Gemrot 

 

Přednáška se bude konat na Fakultě Elektrotechnické na ČVUT v Praze a jako hosté budou vystupovat Vít Šisler a Jakub Germont. Přednášku moderuje Michael Londesborough.

Charles Games je studio, sídlící v Praze, které se zaměřuje primárně na narativní hry v jedinečném prostředí a přichází s inovativními způsoby, jak se věnovat vážným tématům. Toto studio stojí za oceňovanou hrou Attentat 1942 a momentálně vyvíjí novou historickou hru Svoboda 1945 a dobrodružnou hru The Legend of The Spirit Bird.

Trailer hry Attentat 1942

Vystupující host Vít Šisler je vyučujícím na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a odborným asistentem v rámci oboru Studia nových médií. Ve svém výzkumu se věnuje informačním a komunikačním technologiím na Blízkém východě a výukovým hrám a simulacím. V letech 2008 – 2009 absolvoval díky Fulbrightově stipendiu vědeckou stáž na Nortwestern University v Chicagu. Rozhovor na téma historie videoher s Vítem Šislerem si můžete poslechnout v podcastu Virtální světy Jamese Colea na Radiu Wave.

Druhý vystupující host Jakub Gemrot studoval programování na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy. Aktuálně na Univerzitě Karlově vyučuje a v roce 2015 stál u vzniku nového oboru „Vývoj počítačových her“. Jakub je hlavním programátorem úspěšné hry Attentat 1942.


O Global Science Café

Global Science Café Czech Centres (GSC) je cyklus populárně-vědeckých přednášek a debat s nejlepšími českými vědci, inovátory, ekonomy a dalšími významnými osobnostmi je pořádaný Českými centry a sdílený v rámci celé sítě. Jde o neformální fórum určené  
k diskuzi nad současnými vědeckými  společenskými otázkami.   

GSC je aktuálně vysíláno v anglickém jazyce v online formátu 1x za dva měsíce. 

 

 

Místo konání:
Online
Datum:

30.11.2020 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce

dní předem