Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.3.2018

„Vynález zkázy“ na filmovém festivalu Bergamo film meeting

Filmový festival Bergamo film meeting uvede film „Vynález zkázy“ známého českého režiséra Karla Zemana. Režisér zde pracuje v jeho typickém stylu, kde dominuje výtvarná složka připomínající výtisky devatenáctého století. Předlohu převzal podle stejnojmenného sci-fi románu francouzského spisovatele Julese Verna. Zeman si v závěru filmu upravil konec, kde namísto vlastenectví zdůrazňuje vědeckou etiku. Projekce filmu se uskuteční v pátek 16. března v kině Cinema Capitol v Bergamu v 11:00 hodin.

 

Karel Zeman (1910 Ostroměř – 1989 Zlín) byl český filmový režisér, výtvarník, loutkář a animátor. S animací a trikovými záběry, kterými se proslavil ve filmu Cesta do pravěku, začal profesionálně v roce 1943 ve filmových ateliérech ve Zlíně, když společně s Hermínou Týrlovou a Bořivojem Zemanem pracoval na snímku Vánoční sen. Natočil řadu světově vysoce ceněných celovečerních hraných filmů s unikátní výtvarnou a trikovou stránkou a poetikou, z nichž nejznámější jsou Vynález zkázy a  Baron Prášil.

Film byl restaurován v rámci projektu Čistíme svět fantazie, společného projektu Nadace české bijáky, Muzea Karla Zemana a České televize ve spolupráci s Universal Production Partners za podpory Ministerstva kultury České republiky pod záštitou ministra kultury Mgr. Daniela Hermana.

 

Místo konání:
Bergamo
Datum:

16.3.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala