Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.3.2018 - 19.5.2018

Kolektivní výstava českých současných umělců “Hidden beauty” v Římě

Římská galerie Z2o Sara Zanin Gallery představí skupinovou výstavu „Hidden beauty“. Tento projekt připravila kurátorka Marina Dacci s českým předním umělcem Kryštofem Kinterou. Společně s Kryštofem Kinterou vystavují další čeští umělci jako Anna Huláčová, Pavla Sceránková a Richard Wiesner. Výstava se koná od 24. března do 19. května v galerii Z2o Sara Zanin Gallery, Via della Vetrina, 21, 00186 Roma RM. Velké zahájení proběhne 24. března od 16 – 18 hodin.

 

Poprvé se v galerii vytvoří koncept prostoru, který vychází ze zestaralých a nefunkčních míst. Kryštof Kintera, umělec a kurátor projektu, často vkládá svá díla do negalerijních oblastí. Čtyři umělci z Prahy, každý s odlišným viděním a výstupem, představí touto výstavou svá jednotlivá díla vycházející z výzkumu figury. Pro ně však nejdůležitější aspekt tvoří hledání ideálu krásy.

Krištof Kintera (1973) je český umělec. V letech 1992–1999 studoval v ateliéru Milana Knížáka Akademii výtvarných umění v Praze. Celkem třikrát byl nominován na Cenu Jindřicha Chalupeckého. Zaměřuje se na různé formy „syntetické“ krásy vznikající z odpadu, které seskupuje dohromady a tvoří z nich objekty. Cílem těchto forem je umocnit jejich estetickou auru vzhledem k jejich původní funkci. V jeho tvorbě dominuje příroda, kterou jsme podle umělce zatratili. Často pracuje s přírodními materiály a ironicky používá technologické hmoty v kontextu na sociální a politické otázky.

Anna Huláčová (1984) ve svém díle hledá kompromis mezi úrodou, přirozeným světem a kulturními kořeny. Výsledky svého výzkumu kombinující minulost a současnost zahrnují ikonografické prvky starých lidových tradic do experimentální práce související s dnešní technologií.

Individuální zkušenost s okolním světem, inkubace vnímání v paměti, výzkum podvědomí jsou hlavním tématem práce Pavly Scerankové (1980).

Richard Wiesner (1976) si přivlastňuje staré domácí objekty, o které vlastníci nemají již zájem a zachrání jím tak život. Tyto jednotlivé předměty krystalizuje a navrhuje je jako čočky, představující vzpomínky individuálního života. Hmoty přeměňuje v symbolické futuristické artefakty.

 

Místo konání:
Via della Vetrina, 21, 00186 Roma RM
Datum:

Od: 24.3.2018
Do: 19.5.2018

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala