Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.4.2008 0:00 - 16.4.2008 0:00

3F - FAMUFilmFest

Do filmové přehlídky budou zařazeny filmy jak současných studentů, tak i slavných absolventů pražské FAMU. Diváci uvidí studentské filmy Věry Chytilové, Jiřího Menzela, Jana Němce a Emira Kusturici, ale také Stefana Valdobreva, Světlany Lazarové aj. Proběhne také workshop za účasti filmového dokumentaristy a pedagoga Miroslava Janka. Během tří dnů bude promítnuto celkem 35 filmů.

Cílem festivalu je přiblížit veřejnosti současné studentské filmy, které vznikly na různých katedrách a ročnících FAMU. Vedle těchto filmů budou promítnuty studentské filmy dnes již velmi známých režisérů Věry Chytilové, Jiřího Menzela, Jana Němce a Emira Kusturici. Dále se svými filmy představí bulharští filmaři, kteří na FAMU studovali, především na katedře střihové skladby.

Filmová a televizní fakulta v Praze byla založena po druhé světové válce v roce 1946. Je to jedna z nejstarších filmových škol v Evropě, která si svou dobrou pověst zachovala  i v době komunistického režimu.  Mnoho slavných režisérů, scénaristů a dalších mezinárodně známých osobností absolvovalo tuto školu, například : Stanislav Barabáš, Oscarem oceněný Miloš Forman, Oscarem oceněná Agnieszka Holland, Věra Chytilova, Juraj Jakubisko, Vojtěch Jasný, Woody Vasulka, Lordan Zafranovic, Oscarem oceněný Jan Svěrák, Oscarem oceněný Jiří Menzel, Ivan Passer, Josef Koudelka - člen prestižní fotografické agentury Magnum, Jan Němec, současný pražský rabín Rabbi Karol Sidon, Stefan Ulver, Michael Wellner-Pospíšil a mnozí další. Škola je rozdělena na 10 kateder: fotografie, režie, dokumentární režie, kamery, scenáristiky, produkce, animované tvorby, zvuku, střihu a audiovizuálních studií a má přibližně 350 studentů v bakalářském, magisterském a doktorandském studiu a 80 studentů ze zahraničí, kteří zde v jednom roce absolvují studijní stáže či praktická cvičení.

www.famu.cz

 

 

 

Místo konání:

Rakovski 100
1000 Sofia
Bulharsko

Datum:

Od: 14.4.2008 0:00
Do: 16.4.2008 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala