Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.4.2018 - 22.4.2018

Česko – Slovenský studentský projekt „Made in Paper“ na milánském týdnu designu

Na milánském Desing weeku bude k vidění výstavní soubor “Made in paper”, prezentující práce studentů ateliéru produktový design a ateliéru digitální design FMK UTB ve Zlíně, CZ a studentů katedry designu nábytku Technické univerzity ve Zvolenu, SK. Předměty budou vystaveny v rámci FuoriSalone od 17. dubna do 22. dubna v prostorách Českého centra v Miláně, v otevíracích hodinách od 13 do 19 hodin. Kurátorem výstavy je Richard Vodička. Grafický design, fotografie a marketing zajišťují studenti FMK UTB ve Zlíně. Vernisáž výstavy se uskuteční v úterý 17. dubna v 19 hodin v Českém centru, Via G.B. Morgagni 20 - Milán.

 

Idea výstavy je spojena s výročím 100let od založení Československa resp. 25let od jeho rozpadu - hledáme způsob jak “to” uchopit nepateticky - ne prvoplánovými odkazy na založení či rozpad státu, ale nekonfrontační ukázkou práce nastupující generace designerů obou národů.

 Společný projekt Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a Technické univerzity ve Zvolenu je koncepčním experimentem navrhování papírového nábytku, při kterém práce na daném tématu sjednocuje použití papíru jako nosného konstrukčního materiálu a zároveň jako specifického výrazového prvku. Papír není běžně využívaným materiálem při tvorbě nábytku, nabízí však unikátní možnosti, ať už z hlediska mechanických vlastností a způsobu opracování. Koncepty mladých designérů z Čech a Slovenska přináší možný pohled na aplikaci různých druhů papíru a materiálů vytvořených na bázi papíru v nábytkovém designu. 

Výstavu bude prezentována na více místech  - duben 2018 Milano, květen Zlín design week, květen 2018 Algarve design meeting (Faro / PT), září / říjen 2018, Drážďany - zde společně s oceněnými projekty Sachsische design preise 2018.

 

Místo konání:

Via G.B. Morgagni 20
20129 Miláno
Itálie

Datum:

Od: 17.4.2018
Do: 22.4.2018

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala