Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.8.2013 21:00

České taneční dovadlo 420PEOPLE na Mezinárodním Festivalu Tance v Poznani

10. ročník Mezinárodního Festivalu Tance v Poznani zaštítí jeden z nejlepších českých tanečních souboru 420PEOPLE, který 21. srpna v 21 hod. zahraje před polským publikem představení Wind-up.

420PEOPLE jsou Nataša Novotná a Václav Kuneš. Spojuje je dlouholeté angažmá v jednom z nejprestižnějších světových souborů tanečního divadla - Nederlands Dans Theater Jiřího Kyliána, kde intenzivní spolupráce s předními světovými choreografy a umělci dosahuje svého vrcholu. 420PEOPLE trvají na devizách výjimečné interpretační úrovně a profesionality, přitom však neopomíjejí hravost a odvahu, se kterou přivádějí na jeviště slovník současného tance, improvizaci jako součást tvorby a netradiční dialog s divákem formou diskuze po samotném představení.

Na Mezinárodní Festival Tance v Poznani přijedou s představením WIND-UP, které lze popsat jako splynutí dynamické choreografie, současného tance plného energie a sledu obrazů a akcí, které se překrývají, doplňuji a vytvářejí mezi sebou kontrasty. Diváci se opět mohou těšit na více vrstevnatou inscenaci. Kromě současného tance a hudebního doprovodu Amose Ben-Tala, počítá choreograf Václav Kuneš i s projekcí a mluveným slovem. Podstatnou roli by také měla hrát scénografie, kterou pro Wind-up vytváří Jan Mlčoch.

Místo konání:
Hala nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich (ul. Głogowska 14)
Datum:

21.8.2013 21:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala