Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.6.2020 - 12.7.2020

Otevření Českého centra a českého knihkupectví

Od 4. června se na Vás budeme opět těšit v Českém centru a ke znovuotevření chystáme v našich prostorách novinku - České knihkupectví!

 

Nové otevírací hodiny  

České pop-up knihkupectví & Výstava ŠLITR ŠLITR ŠLITR

 

Od čtvrtka 4. června se na Vás budeme těšit v nových otevíracích hodinách, od čtvrtka do neděle !

Čtvrtek - sobota : 15h - 19h

Neděle : 14h - 18h

 

Slovo ředitele  

 

Milí přátelé české kultury,  

po osmi týdnech karantény se Francie opět pomalu nadechuje a do jara se konečně probouzí i celá Evropa. Čelili jsme v poslední době neuvěřitelné výzvě, získali neocenitelnou zkušenost, a snad se i navrátili k základním hodnotám formujícím naše životy. 

Přesto, že kultura přišla v posledních měsících o své tradiční organizační opory, neznamenalo to, že by se vytratila z naší každodennosti. Jsem přesvědčen, že se kniha, film nebo podcasty opět staly důležitou součástí našeho života. Výtvarné umění se pak doslova znovuzrodilo v digitální podobě.  

Pokud bych měl vnímat současnou situaci pozitivně, tak – z perspektivy Českého centra v Paříži, které je bohužel již dva měsíce uzavřené – nám toto období umožnilo především „sdílet“ a fungovat „v síti“. Paris-Prague Jazz Club jsme přenesli do online prostoru a sdílíme celou řadu živých koncertů z Prahy. Síť Českých center po celém světě se podílí na dříve jen těžce představitelných projektech, jako je například „Pražské jaro u vás doma“. Tímto se jen potvrzuje naše přesvědčení, že kultura a umění neznají omezení a nezastaví je žádné hranice. 

Ačkoliv plné obnovení činnosti Českého centra plánujeme až od září, již od 4. června znovu otevřeme výstavu ŠLITR, ŠLITR, ŠLITR věnovanou Jiřímu Šlitrovi a divadlu Semafor.  

Kromě toho jsme si pro vás na konec povinné karantény připravili i překvapení. Naše facebooková skupina „Librairie tchèque virtuelle“ se na chvíli přemění na skutečné knihkupectví a nabídne rozsáhlý výběr všech dostupných překladů českých knih do francouzštiny. Od novinek, přes dětské knížky, až po klasická díla Čapka, Hrabala nebo Haška… Knihkupectví bude otevřené od 4. června do poloviny července. Využijte této jedinečné příležitosti a přijďte si k nám vybrat dárek nebo četbu na léto! 

I nadále pokračujeme v online projektu „Kultura u vás doma“. Dne 30. května proběhne příští ročník Noci literatury, který se poprvé uskuteční pouze online. Naším hostem bude Marek Šindelka, jenž představí svou knihu Únava materiálu. České centrum v Paříži se také prvně připojí k projektu Global Science Café, platformě pro popularizaci české vědy, kde přivítáme mistra 3D tisku Josefa Průšu. 

To samozřejmě není všechno, připravujeme další koncerty, debaty, výstavy…

Zkrátka, sledujte nás a zůstaňme v kontaktu skrze neutichající svět kultury! 

 

Jiří Hnilica 

Ředitel Českého centra Paříž

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

Od: 4.6.2020
Do: 12.7.2020

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce

dní předem