Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.1.2010

Pět statečných famáků – promítání

Výběr animovaných filmů Michala Žabky, Václava Švankmajera, Jana Bubeníčka, Noro Držiaka a Davida Súkupa.

 

 

 

Pondělí 11. ledna 2010 v 19h00 1996, 1h50, bez dialogu, s výjimkou krátkého filmy s anglickými titulky Vstup volný Sál Janáček  

Michal Žabka

Prasavci

Loutkový film / FAMU, Česká televize, Bionaut, AP studio, S.A.F. Prague 2001 - Cena José Abel, nejlepší animovaný film, Cinanima 2001 Espinho - Nejlepší film, Misaf 2002 Melbourne - Zvláštní cena poroty, Hiroshima 2002 - Cena diváků, 1st Sancy film festival for young people 2003 - Čestné uznání, 8e festival de cinéma d’étudiants, 2003 Rio de Janeiro   Paní G. Loutkový film - Anifilm, 2007 - Cena města Třeboň, Cena diváků - Anifest 2007 Treboň - Cena „Tudi“ –nejlepší krátkometrážní aniovaný film, Maremetraggio, 2008 Trieste     Václav Švankmajer   TESTpixilation – FAMU, 1999 - nejlepší animovaný film, Festival des mittel- und osteuropäischen Films, Wiesbaden 2001 - první cena a zvláštn cena Festivalu Brno, 2000  

Světlonosič

Loutkový film - FAMU, Česká tevize, Athanor, Bionaut, 2005 - Nejlepší animovaný film, Febiofest, Prague 2005 - Nejlepší animovaný film, Fresh Film Fest, Karlovy Vary 2005 - 3. cena, Festival international de cinéma d’animation DIFECA, Corée 2005 - cena za nejlepší scénář a kameru, ÁČKO, Bratislava, 2005 - Cena poroty, Festival de films d’étudiants de Cracovie, 2006  

Ludvíkova stráž

Loutkový film, 1998 - Čestné uznání v kategorii studentský animovaný film, Třeboň 2002  

Pirát

Loutkový film, 2002 - Nejlepší animovaný film v soutěži studentských filmů při 37. ročníku MFF Karlovy Vary 2002 - Cena Hermíny Týrlové za nejlepší film v kategorii mladý umělec, IFF Zlín, 2002 - Nejlepší realizace, Dahlonega Film Festival, 2002 - Nejlepší film, Festival FAMU, 2002    

Noro Držiak

Le grand éternueur

 animovaný loutkový film – FAMU, 2001 - Nejlepší animovaný film, Portland Indy animation festival 2003 - Cena Platinum pro nejlepší animovaný film, Worldfest Houston 2004  

Making of du Grand éternueur

Krátký dokument s anglickými titulky, Eallin animation, 2002   Alois Nebel Komis, Negativ, Tobogang, 2009     David Súkup  

Světlo

Loutkový Film, FAMU, 2001

- Nejlepší animovaný film, International Animated Festival KROK

- Cena umění, Mezinárodní studentský flmový fetival, Písek,

- Nejlepší animovaný film, Dahlonega International Film Festival, USA

- Zvláštní uznání, Black Night Film Festival, Estonie

- Zvláštní uznání, Kort Film Festival, Stockholm

- Nejlepší animovaný film, Festival international de films d’étudiants de Tel-Aviv

- Nejlepší animovaný film, Festival international ETIUDA, Cracovie

Mecanika

pixilace, FAMU 2002

-         Speciální cena poroty, Festival international du film d’étudiant de Belgrade

-         Nejlepší animovaný film, FAMU FEST 2002

Speciální cena poroty, Golden Lion International Student Film, Taiwan

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

11.1.2010

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala