Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.5.2018 - 31.5.2018

ART PRIZE CBM – IV edizioni Ilaria Bochicchio e Břetislav Malý – výstava mladých umělců

V prostorách Českého centra v Miláně, ul. G. B. Morgagni 20, se od 10. do 31. května bude konat výstava dvou mladých umělců, Břetislava Malého (ČR) a Ilarie Bochicchio (Itálie), finalistů prestižní mezinárodní umělecké ceny Art Prize CBM, realizované asociací Areacreativa42 z Turína. Koneční finalisté byli vybráni ze 46 umělců ředitelkou Českého centra Radkou Neumannovou a prezidentkou ceny Karin Reisovou. Slavnostní zahájení výstavy se uskuteční 10. května v 18.30 hodin v Českém centru v Miláně za přítomnosti umělců. Kurátorkou výstavy je Karin Reisová.

 

Břetislav Malý ve své práci zkoumá médium tradičního malířství, zejména jeho zejména jeho desintegraci do barev. Jeho způsob malby komplikuje dvojrozměrný povrch tím dochází  do prostoru mimo obrazovou plochu. Na výstavě bude vystavená instalace „plovoucí zahrady“. Ilaria Bochicchio se soustřeďuje na těla, dává život hmotným obrazům, které jsou zbytky vnitřních těl.

Ilaria Bochicchio studovala na Evropském institutu designu, je umělcem, ilustrátorem a spisovatelem. Žije a pracuje v Miláně. Pracovala pro časopis Hestetika a je zodpovědná za grafiku časopisu Aware. V letošním roce byla vybrána do bienále Giovani Artisti, Mediterranea 17 ve Fabbrica del Vapore v Miláně. Její práce se zaměřuje na tělo. Materiál, s kterým pracuje ničí deskriptivní formy. Tělo je formou líčící vnitřní stav. Dále se věnuje performance vycházející z její obrazového výzkumu. Její slavný performance #chambre bylo uvedeno v Miláně, New Yorku a na Sicílii.

Břetislav Malý, narozený v roce 1985 v Hradci Králové, v současné době žije a pracuje v Brně. V roce 2011 absolvoval Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě. Během studia absolvoval stáž na akademii v Poznani v ateliéru profesora Z. W. Wlodzimierz Dudkowiaka. V letech 2006 - 2012 studoval na Fakultě výtvarných umění v Brně v ateliéru doc. Veselého a doc. Lahody.

 

Místo konání:

Via G.B. Morgagni 20
20129 Miláno
Itálie

Datum:

Od: 10.5.2018
Do: 31.5.2018

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala