Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.5.2018

“Moje Pražské jaro” divadelní představení s Jitkou Frantovou v Římě

Ve středu 23. května v 21:00 hodin se koná v římském divadle Teatro India (Lungotevere Vittorio Gassman, 1, 00146 Řím) divadelní představení "Moje Pražské jaro", které zkomponovala a recituje herečka Jitka Frantová, manželka Jiřího Pelikána, českého a italského novináře a politika. Představení je realizováno u příležitosti 50. výročí Pražského jara a je doprovázeno autentickými fotografiemi a videi, které se vůbec poprvé představí v Itálii včetně dokumentů československých tajných služeb, zveřejněných až v roce 2017. Režie představení Daniel Salvo.

 

Představení, které připravilo Divadelní sdružení Pražské jaro, je napsáno a recitováno herečkou Jitkou Frantovou. Režie a dramatické konzultace se ujal režisér Daniel Salva a kostýmy exkluzivně připravil Mario Pisu. Představení doprovodí originální hudba Marca Podda společně s videi Giandomenica Musu. Vznikl tak jedinečný projekt k oslavení 50. výročí Pražského jara, události s velkým politicko-historickým přesahem. Nyní daleko v čase, ale stále žijící v hloubi naší paměti. Moje Pražské jaro se nezaměřuje pouze na politické dění, ale klade důraz na historická fakta o skutečných událostech z pohledu herečky Jitky Frantové a jejího manželka Jiřího Pelikána, tehdejšího důležitého politika a protagonisty československého veřejného života v roce 1968.

Akce vznikla pod záštitou prezidenta České republiky Miloše Zemana a Velvyslanectví ČR a SR v Itálii společně s patronátem Ministerstva kulturního dědictví a aktivit. Italský debut se těšil Vysokému patronátu prezidenta Giorgia Napolitana.

Divadlo India nabízí možnost sníženého vstupného na základě registrace na e-mailové adrese: community@teatrodiroma.net. Do komunikace je nutné uvést přesný název divadelního představení a počet návštěvníků. Snížené vstupené je 12,- EUR. 

Místo konání:
Lungotevere Vittorio Gassman, 1, 00146 Roma
Datum:

23.5.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala