Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.10.2013 19:00

Český básník a performer Foll na velkém festivalu slam poezie ve Varšavě

Dne 19. října se bude ve Varšavě konat festival Spoke’N’Word, jedna z největších přehlídek slamové poezie v Evropě. Vystoupí tu s improvizací v polštině český básník Jakub Foll, přednášející na DAMU a mistr ČR v slamové poezii. Tohoto velmi populárního festivalu, který je přehlídkou toho nejlepšího, co slam v Polsku má, se zúčastnil z Čech už loni básník J.Jílek (tenkrát anglicky).

Slam poetry je  křížencem poezie a performance, je živou poezií, která staví  na kontaktu básníka, deklamujícího, často rapujícího, své vlastní verše, s publikem, které ho okamžitě po jeho performanci hodnotí. Varšavský festival Spoke’N’Word se může chlubit již téměř desetiletou tradicí, odehrává se ve sklepení příjemného alternativního klubu Powiekszenie v centru města. Letos nabízí   slam poetry  přehlídku polských i zahraničních performerů z několika evropských zemí (ti často anglicky s překlady promítanými na stěnu).

V rámci festivalu proběhnou rovněž workshopy spoken word.  Povede je Gabriel Vetter ze Švýcarska, který  uvede účastníky během krátké teoretické části  do tajů slam poetry  na základě vlastní tvorby, a ti poté budou  pracovat s vlastními texty pomocí her, cvičení ve skupinovém a automatickém psaní, improvizačních technik a stavby rýmu.  Na závěr je samozřejmě představí publiku.

Zájemce o účast na workshopech a slamu prosíme o přihlášení na adrese: spokenwordfestwarsaw@gmail.com

Účast na festivalu zdarma. Počet míst omezen. 

České centrum podporuje účast básníka Folla na festivalu.

PROGRAM FESTIVALU 19.10.2013:

11:00 – 14:00 Workshopy spoken word a slam poetry,  anglicky povede Gabriel Vetter (Švýcarsko).

19:00 Slam poetry a vystoupení zahraničních hostů s  tlumočením do polštiny: Jakub Foll (ČR), István Pion (Maďarsko), Louise Cain (Dánsko), Luigi Nacci (Itálie), Raquel Lima (Portugalsko), Markus Köhle (Rakousko), Gabriel Vetter (Švýcarsko).

Místo konání:

Klub Powiększenie, Nowy Świat 27 Warszawa

Datum:

19.10.2013 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala