Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.9.2012 18:45

Bitumen Beat

Skupina Bitumen Beat je moderní romská rocková skupina, jejíž hudba čerpá nejen z tradičních romských melodií, ale promítly se do ní prvky rocku, funku a jazzu.. prostě hudba, která Vám vezme dech..

V rámci Pražského ostrova na Corso Leopold

Šestičlenná kapela Bitumen Beat (Gejza Bitumen- kytara, zbustřená kytara, zpěv; Adam Bitumen- housle, zbustřené housle, zpěv; Petris Bitumen- basa, zpěv; Dušan Bitumen- digi sampler, zpěv; Michal Bitumen- bicí; Danko Bitumen- akordeon, zpěv) vznikla sice nedávno, avšak někteří její členové působí na české hudební scéně již léta. Bitumen Beat jsou přímým pokračovatelem uznávané královehradecké kapely Terne Čhave.

Kmen Bitumenů má jednu prastarou tradici: všichni mladí muzikanti už od nepaměti přijímají společné jméno Terne čhave (mladí kluci). Toto jméno je jim propůjčeno, dokud neprojdou zkušebním obdobím, během něhož se vydají do světa na zkušenou a zároveň si přivlastní zkušenosti otců a tradice svého kmene. Ani současná skupina Bitumen Beat není výjimkou. Pod jménem Terne čhave projeli kus světa, vydali několik alb svých písní. Když dospěli, jméno Terne čhave předali zpět svému kmeni a v současnosti působí pod jménem Bitumen Beat.

Ukázka z písně Ein Kassel Buntes:

Pořadatel:
České centrum Mnichov ve spolupráci s firmou Staropramen 


 

 

 

Partner:
Corso Leopold e.V.

Místo konání:

Ecke Leopoldstraße / Martiusstraße

Datum:

9.9.2012 18:45

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala