Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.9.2014 19:00 - 31.10.2014

Nový (z)boží! 2013

Již počtvrté se v Českém centru Mnichov koná výstava „New G(o)ods!“ (Nový (z)boží!, tentokrát s vročením 2013. Výstava představí mladý produktový, módní, průmyslový a grafický design – práce oceněné v rámci soutěže o Českou národní cenu za studentský design 2013, nejvýznamnější české soutěže pro mladé designery. Akce se koná ve spolupráci s Design Cabinet CZ.

Úvodní slovo pronesou Dr. Corinna Rösner, zemská konzervátorka, Die Neue Sammlung / Nová sbírka - The International Design Museum Munich / Mezinárodní muzeum designu Mnichov a Veronika Pechmanová z pražského Design Cabinetu CZ.

Již od roku 2008 se mohou studenti/ky všech odtvětví designu  zúčastnit této soutěže. Od roku 2012 má soutěž dokonce mezinárodní charakter, čímž se zařadila k prestižním soutěžím. Někteří z oceněných studentů/ek tak získali v minulém roce možnost vyjet na zahraniční stáže nebo získali zajímavé pracovní nabídky. Práce některých účastníků se dostaly dokonce do výroby a jsou nabízeny i v zahraničí.

V roce 2013 se soutěže zúčastnilo 212 designerů/erek ze 14 vysokých škol, 16 vyšších odborných škol a středních odborných škol, aby ukázali konkurenceschopnost svých 217 prací. 98 prací bylo nominováno třemi nezávislými porotami v několikakolovém hodnocení. Tři nezávislé poroty  - vysokoškolská, středoškolská a národní - se ujaly úkolu zhodnotit přijaté práce.  Celkem hodnotilo studentské práce 57 profesionálních vysokoškolských a středoškolských pedagogů, designérů, architektů, expertů a kurátorů designu.

Národní cenu za studentský design 2013 získal Pavel Coufalík se svou knihou „Zlín“. Kobaltové misky Martiny Žílové byly oceněny v kategorii "Excelentní studentský design". Cenou za "Dobrý studentský design" obdrželi např. Eliška Beránková, Adéle Doušová, Václav Mlynář, Jakub Pollág a další.

Česká centra patří k hlavním partnerům soutěže a prezentují ji prostřednictvím putovních výstav po celém světě.

Pozvánka:

Pořadatel:

České centrum Mnichov

Ve spolupráci s Design Cabinet CZ a National Award for Student Design

 

Místo konání:

Prinzregentenstr. 7
805 38 Mnichov
Německo

Datum:

Od: 30.9.2014 19:00
Do: 31.10.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala