Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.9.2014 19:00

Panenství

Ve spolupráci s mnichovským Filmmuseem a Národním filmovým archivem a v návaznosti na prezentaci biografie Miloše Havla představí ČC Mnichov jedno z prvních režijních děl Otakara Vávry Panenství (1937), jehož producentem byla právě společnost Lucernafilm Miloše Havla. Projekce tohoto filmu je i připomínkou hereckého umění Lídy Baarové, celoživotní přítelkyně M. Havla, od jejíhož narození uplyne právě letos v září 100 let.

(ČSR: 1937, R: Otakar Vávra, OmeU)

Děj: Mladá prodavačka řeší složité dilema: Má si vzít skladatele, kterého miluje, nebo staršího ctitele, který jí může dát peníze a jistotu? A peníze potřebuje, protože muž, jehož miluje, je težce nemocný a potřebuje drahé léky.

Na film navazuje přednáška a diskuze o filmovém producentovi Miloši Havlovi (zemřel r. 1968 v Mnichově)., který se zasloužil o vznik Barrandovských filmových ateliérů v Praze a úspěchy československé kinematografie v meziválečné době. T. Dvořáková (filmová historička NFA Praha) a K. Wanatowiczova (autorka knihy "Miloš Havel - český filmový magnát", CZ 2013)  představí jeho dílo.

Vstupné: 5 €

Pořadatel:

České centrum Mnichov,  Filmmuseum München

Ve spolupráci s Národním filmovým archivem Praha

© NFA

Místo konání:

Filmmuseum München, St.-Jakobs-Platz 1, München

Datum:

11.9.2014 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala