Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.9.2014 19:00

Pojedeme k moři

Film Pojedeme k moři (2014) je režijním debutem Jiřího Mádla. 11letý Tomáš dokumentuje svou videokamerou realitu svého života v Českých Budějovicích - od klučičího blbnutí na hřišti až po intimní okamžiky jeho rodičů a první lásku. Film byl oceněn na Finále Plzeň či na Mezinárodním filmovém festivale pro děti a mládež ve Zlíně. Naposledy ho mohlo shlédnout mnichovské publikum na červnovém Filmfestu München v rámci dětského programu. Projekce za účasti režiséra v rámci 14. Týdne českého filmu v mnichovském kině Arena.

S pomocí svého kamaráda Harise a narozeninového dárku, kamery,  začne Tomáš dokumentovat realitu svého života v Českých Budějovicích - od klučičího blbnutí na hřišti až intimní okamžiky jeho rodičů a prvníá lásku. I přes nepříjemná odhalení, která se právě díky kameře ukážou v pravém světle, se Tomáš nenechá odradit a pokračuje dál, tak jak si předsevzal. Nekonvenční komedie o přátelství, zvědavosti a mladistvém entuziasmu.

V rámci 14. Týdne českého filmu

Film "Pojedeme k moři" nelze zařadit do obvyklých filmových kategorií. Pro kategorii film pro děti je příliš výmluvný, pro dospělé zase moc veselý; snad nejvíce odpovídá rodinnému filmu – pokud taková kategorie doopravdy existuje. Přesné zařazení ponechme raději na vůli diváků, ti se na to budou moci zeptat po filmové projekci i samotného režiséra Jiřího Mádla.

Projekce filmu za přítomnosti režiséra.

(CZ / SK 2014, 90 Min., OmeU)

Režie: Jiří Mádl

Hrají: Petr Šimčák, Jan Maršál, Ondřej Vetchý, Lucie Trmíková

TRAILER:

Vstupné: 7,50 / 6,- €

při zakoupení tří vstupenek a více 6,50 € / 5,- €

Rezervace na tel. č.  089 / 260 32 65

Pořadatel:
Tschechisches Zentrum München, Münchner Volkshochschule, Ahoj Nachbarn e.V.

Ve spolupráci s:
Finále Plzeň, Czech Film Center, Valentin Stüberl

S přátelskou podporou:
Kulturreferat der Landeshauptstadt München

Místo konání:

Arena Filmtheater, Hans-Sachs-Str. 7, München

Datum:

25.9.2014 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala