Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.8.2018 20:00

...a bude hůř

Sex, drogy a rokenrol zůstávají, i když se v komunistických severních Čechách sedmdesátých let všechno potápí do šedé uniformity. Olin se pokusil podřezat si žíly, aby se vyhnul vojenské službě. Po pobytu na psychiatrii se ještě jednou ponoří do undergroundu svého rodného města, aby se nakonec rozhodl prchnout na Západ. Černobílý film natočený podle kultovního románu Jan Pelce lze jistě zařadit mezi nejzapamatovatelnější a nejodvážnější české filmy posledních let.

...a bude hůř / Und es kommt noch schlimmer

CZ 2007, 84 min., 16 mm, v originálním znění s angl. titulky, režie: Petr Nikolaev, scénář: Petr Nikolaev, Jan Pelc, kamera: Diviš Marek, hrají: Karel Žídek, Filip Kaňkovský, Radomil Uhlíř, Pavel Zajíček, Vladimír Škultéty, Karel Zima, Otmar Brancuzský

 

O konci pražského jara

Před 50 lety v noci z 20. na 21. srpna 1968 vstoupili na území tehdejšího Československa vojska Varšavské smlouvy, konkrétně Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky. Snahy o reformaci a liberalizaci socialistického režimu v Československu poté utichly stejně tak jako jeden z nejinovativnějších proudů evropských filmových dějin, tzv. československá nová vlna.

Při příležitosti tohoto výročí představí České centrum Berlín společně s Zeughauskinem filmový maraton „O konci pražského jara“ právě těch filmů, které vznikly v posledních letech československé nové vlny. Kromě jiného budou k vidění i tři filmy, které vznikly až po pádu komunismu a svým dějem se vrací k období konce pražského jara.

 

 

Místo konání:

Zeughauskino, Deutsches Historisches Museum, Unter den Linden 2, 10117 Berlin

Datum:

28.8.2018 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala