Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.9.2020 17:00 - 18:00

ADAM ŠTECH @ RDW 2020

V rámci letošního ročníku Romanian design week (RDW), který se proběhne od 11. do 20. září, připravilo České centrum diskusi s Adamem Štechem. Zúčastit se jí můžete 18. září od 17:00. Bude vysílána i online na facebookové stránce RDW.

Adam Štech (1986, Děčín) je český teoretik, publicista a kurátor v oblasti designu, architektury, módy a umělecké grafiky. Svýmy texty přispívá do mnoha mezinárodně významných odborných časopisů, například do WallpaperMaharamArchitect+ nebo do Modernism.

Společně s grafickými designéry Matějem Činčerou a Janem Klossem tvoří OKOLO, kreativní kolektiv zabívající hledáním neotřelých způsobů prezentace artefaktů a pracovních výsledků lidí napříč obory kulturní a umělecké sféry. Ve své práci se inspirují škálou podnětů, které nabízí současný bohatý městský kulturní život. Adam Štech take v srpnu letošního roku vydal publikaci Modern Architecture and Interiors. Kniha završuje jeho dlouholetý zájem dokumentace toho nejlepšího z modernistické architektury ve světě se zvláštní pozorností věnované detailům staveb vyrobeným na míru svým majitelům. Právě tam se podle něj projevuje bytostná provázanost architektury a designu v každém konkrétním prostoru.

Na tomto odkaze najdete záznam rozhovoru s Adamem Štěchem, který s ním vedl hlavní editor časopisu Zeppelin Ștefan Ghenciulescu.

 

 

 

 

 

 

Adam Štěch o své návštěvě Bukureště mluvil 30. září 2020 na Českém rozhlasu Vltava v pořadu Mozaika. Poslechněte si jeho glosu o Bukurešti, zapomenutým hlavním městem evropského modernismu.

 

 

Místo konání:

Qreator, Bulevardul Aviatorilor 8A, București 011861

Datum:

18.9.2020 17:00 - 18:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala