Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.7.2017 - 20.7.2017

Adam Vačkář v Galerii Dauwens & Beernaert v Bruselu

Soubor děl českého umělce Adama Vačkáře je aktuálně vystaven v Galerii Dauwens & Beernaert v Bruselu. K vidění budou jeho díla do 20. července 2017.

 

Výstava Lost & Found

Galerie Dauwens & Beernaert v Bruselu již od dubna hostí výstavu s názvem Lost & Found, která připomíná sté výročí slavného díla „Fontána“ od Marcela Duchampa. Jde o pisoár, který Duchamp nazval „readymade“ – obyčejný, průmyslově vyráběný objekt, označený umělcem jako umělecké dílo. Výstava se zabývá tím, kam současní umělci směřují své odlišné obrazotvorné vnímání a pozorování. Vystaveny jsou práce mladých umělců z Belgie, Francie, Švýcarska a České republiky, tedy i Adama Vačkáře, jehož tato bruselská galerie dlouhodobě zastupuje a vystavila jeho díla i v rámci veletrhu Art Brussels.

Adam Vačkář

Absolvent pražské AVU a pařížské École Nationale Supérieure des Beaux-Arts se v mezinárodním kontextu pohybuje už delší dobu. Ve své tvorbě se snaží poukázat na problémy konzumní společnosti a zhodnotit sociální struktury dnešní společnosti, avšak za přítomnosti vizuální sensibility.  

Kde: Galerie Dauwens & Beernaert,  Avenue de Stalingrad 26, 1000 Brusel

Kdy: 11. dubna – 20. července 2017 

Otevírací doba: Středa – Sobota 11:00 – 18:00 (a po předchozí domluvě jindy)

Více informací ZDE 

 

Místo konání:

Dauwens & Beernaert Gallery, Avenue de Stalingrad 26, 1000 Brussels

Datum:

Od: 4.7.2017
Do: 20.7.2017

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala