Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.2.2009 0:00 - 0:00

Adolf Burger: Ďáblova dílna

Adolf Burger, jeden z posledních žijících vězňů řady koncentračních táborů přijíždí do Londýna na křest anglického vydání své knihy Ďáblova dílna. Součástí jeho programu je debata o knize na festivalu Jewish Book Week, či uvedení projekce stejnojmeného filmu v Phoenix Cinema natočeného na motivy jeho knihy.


Kniha líčí strastiplný život autora v nacistickém pekle. Vypráví o činnosti a životních podmínkách vysoce kvalifikované skupiny odborníků, které nacisté přinutili pracovat na "Akci Bernard", speciálním úkolu, nad jehož výsledky žasli i zkušení padělatelé. Bezprostředně po osvobození pořídil Adolf Burger četné fotografie svých spoluvězňů a koncentračního tábora Ebensee, které jsou otištěny v knize.

Po zbytek života shromažďoval důkazní materiál o hrůzách v době nacistické nadvlády, aby se i další generace dověděly o tom, jaké zločiny páchali fašisté na bezbranných lidech, o tom, co všechno přinášela nesmyslná válka. Z tehdejších 137 vězňů třinácti národností, kteří pracovali v padělatelské dílně a 5. května 1945 byli osvobozeni, jich dnes zůstalo naživu už jen velmi málo. Z československých vězňů pouze jeden - Adolf Burger. Podle autorovy knihy byl natočen v Německu film, který získal v roce 2008 Oskara za nejlep
ší cizojazyčný film.

Projekce filmu Ďáblova dílna
22. února, 2 pm
Phoenix Cinema (www.phoenixcinema.co.uk)
52 High Road, East Finchley, London N2 9PJ
Projekci uvede pan Adolf Burger

Místo konání:

30 Kensington Palace Gardens
W8 4QY Londýn,
Velká Británie

Datum:

22.2.2009 0:00 - 0:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala