Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.9.2020 - 8.10.2020

Soutěž: dotvoř 3D pohlednici vily Adolfa Loose a vyhraj!

V rámci série Adolf Loos / Pioneer of Modern Living se sami můžete stát tvůrci a zároveň vyhrát originální český design! Zapojte se do kreativního procesu a zpracujte trojrozměrnou pohlednici s námětem jedné ze slavných Loosových vil na základě šablony připravené Terezou Hradilkovou / Porigami.cz. Překládací pohlednici s nákresem Müllerovy nebo Winternitzovy vily můžete doplnit o vlastní výtvarné prvky – motiv na fasádě, obyvatele domu či cokoli jiného, a třeba ji pak poslat někomu, koho byste s Loosovým revolučním dílem rádi seznámili. Stačí mít tiskárnu, papír A4 (gramáže 120-160 g), řezák na papír/nůžky, pravítko a chuť tvořit. Stačí si stáhnout předpřipravenou šablonu a postupovat podle videa. Zapojit se mohou děti i dospělí.

Česká centra odmění nejlepší výrobky. Fotografie dotvořených pohlednic můžete zasílat do 7.10.2020 na adresu loos@czech.cz. Dne 19.10.2020 na facebookové stránce projektu uveřejníme nejlepší pohlednice a výherce odměníme českým designovým výrobkem.
Viz pravidla a podmínky.  

Photo: Andrea Thiel Lhotáková

STÁHNĚTE SI VZOR POHLEDNICE
Müllerova vila | Winternitzova vila   


VIDEO NÁVOD

O TEREZE HRADÍLKOVÉ
Tereza Hradilková spojila své záliby – architekturu, kterou vystudovala, a práci s papírem pod značkou Porigami.cz. Autorka začala s papírem experimentovat v době svého pobytu v Japonsku v letech 2007 - 2008. Později v Hong Kongu pracovala v mezinárodním architektonickém ateliéru, ale brzy se rozhodla papíru věnovat naplno, a v zakázkové tvorbě přání, pozvánek či instalací pokračuje i od návratu do Prahy. Její trojrozměrné pozvánky, PF a další papírové instalace oslovují širokou škálu zákazníků, kteří oceňují její osobitou estetiku. V poslední době ji také oslovila tvorba pro děti.

Součástí projektu Adolf Loos / Pioneer of Modern Living k výročí 150 let od narození brněnského rodáka Adolfa Loose, organizovaného Českými centry a partnery projektu.
bit.ly/Adolf_Loos_150 | facebook.com/AdolfLoosPioneerofModernLiving


 

 

 

 

 

Místo konání:

Datum:

Od: 8.9.2020
Do: 8.10.2020

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala