Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.6.2008 0:00 - 0:00

Affetto

Koncert v předvečer 16. České tkalcovské slavnosti

 

Experimentální vokálový soubor Affetto z Brna zve se svým rozmanitým programem k cestě napříč dějinami hudby. Tato cesta začne v 15. století s Praesulem ephebeatum od Petruse Wilhelmi de Crudenza a skončí se skladbami současníků Arva Pärta a Martina Jakubíčka. Vystoupení Affetta výrazně uplatňují rozmanitost a bohatost jemných rozdílů v mnohozvuku mužských hlasů. Soubor dokazuje, že vokálová hudba dokáže oslovit i ty nejskrytější emoce každého posluchače. „To jsou hlasy! Tak silné, tak nosné…. Zpívají s velkou horoucností a jejich výrazové spektrum od vroucího až k expresivnímu“ napsaly Bádenské noviny při příležitosti jednoho z koncertů Affetta v loňském roce.

 

Koncert pořádá v předvečer 16. České tkalcovské slavnosti Förderkreis Böhmisches Dorf Nowawes und Neuendorf e.V. ve spolupráci s Českým centrem.

 

Affetto

Jan Mikušek (countertenor), Marek Olbrzymek (tenor), Vladimír Richter (tenor), Aleš Procházka (bas), Martin Jakubíček (varhany)

 

čtvrtek, 5.6., od 19.00 hod.

Friedrichskirche, Weberplatz, 14482 Potsdam - Babelsberg

vstup: 5,- €

 

> měsíční program

 

SLAVNOST

16. České tkalcovské slavnosti

Na Weberplatz (Náměstí tkalců) v Babelsbergu, kde se v polovině 18. století usadili čeští tkalci, pořádají Förderkreis Böhmisches Dorf Nowawes und Neuendorf e.V. a hlavní město Braniborska Postupim ve spolupráci s mnoha dalšími partnery 16. České tkalcovské slavnosti. Vystoupí na nich také hosté z ČR - skupina Krless a cimbálová kapela Lišňáci. U čtyřiceti stánků budou k vidění ukázky historického řemeslného umění. Návštěvníci mohou také ochutnat speciality české kuchyně.

 

zahájení

pátek, 6.6., 17.00 hodin

 

pátek, 6.6., 17–22 hodin, sobota, 7.6., 10–23 hodin, neděle, 8.6., 11–22 hodin

Weberplatz, 14482 Potsdam - Babelsberg www.boehmischesweberfest.de 

Vstup: 4,- €, zvýh. 1,50 €

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

5.6.2008 0:00 - 0:00

Organizátor:

Förderkreis Böhmisches Dorf Nowawes und Neuendorf e.V., České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala