Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.2.2018 20:30

Divadelní hra „Afterparty“: Odkaz Václava Havla v bruselské premiéře

Co dnes znamená Havlův odkaz pro Evropu? Může vzniknout nové spojenectví? A jak by vypadala krajina Adama a Evy na dnešní politické scéně? Tyto a další otázky otvírá divadelní hra vlámského dramatika Pietera De Buyssera „Afterparty“, která vznikla pro Divadlo Archa a nyní je uváděna pro bruselské publikum. Premiérové představení tohoto koprodukčního projektu s Vladimírem Javorským a Christelle Cornil v hlavních rolích proběhne 7. února 2018 od 20:30 v Kaaitheater v Bruselu.

„Chtěl jsem vytvořit hru pro dva hráče, kteří zjišťují, že se ocitli uprostřed zmatku, osobních krizí, světových krizí, globálních krizí. Ponořují se až na dno a ze dna se vynořuje něco nového. To je Afterparty. Vlastně je to afterparty v pravém slova smyslu. Je to jako afterparty po Havlově Zahradní slavnosti  nebo po nějakém jiném večírku. Afterparty je oslavou konce starých politických rituálů a předehrou k něčemu novému,“ řekl De Buysser, který se nad osobou prvního polistopadového prezidenta hodně zamýšlel.

Ukázka:

„Hra naší doby,
popsong našich duší,
afterparty našich rituálů.

Je pět ráno, Pražský hrad. Ráj je daleko. Ceremoniář Jan Ptáček, kterého najal už dávno zmizelý, milovaný, moudrý prezident, nadzdvihne ubrus a objeví pod ním úřednici EU Fanny Racine. Něco se vymklo z rukou. Něco se ale zase může kouzlem v dobré obrátit. Nu, dobrá tedy, dobrá, ale co to je, to dobro?

Hra bude uvedena v češtině a francouzštině s anglickými, francouzskými a vlámskými titulky.

Více informací o divadelní hře Afterparty naleznete zde.

Kdy: 7. února 2018 od 20:30

Kde: Kaaitheater Brussels, Square Sainctelette 19, 1000 Brusel

Vstupenky v prodeji zde.

 

Místo konání:

Datum:

7.2.2018 20:30

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala