Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.11.2020 12:00 - 13:00

AI Science Café Series 2020: Chronorobotika – roboti a jejich adaptace na změny prostředí. S Tomášem Krajníkem

Pro zajištění dlouhodobě účinného fungování robotů je zapotřebí, aby byli schopni přizpůsobit se změnám přirozeného i lidmi obývaného prostředí. Představíme metody, které robotům umožňují vytvářet a udržovat prostorové a časové modely environmentální dynamiky a předvídat budoucí stav prostředí, ve kterém pracují. Ukážeme, jak tyto schopnosti přispívají k jejich celoživotnímu učení v oblasti sociální inteligence, zlepšují efektivitu jejich práce a zvyšují tak jejich oblíbenost u lidí, kteří s nimi pracují. Zaměříme se na člověka a jeho pojetí času a metody, jež jsou schopny zavést dynamiku do environmentálních modelů, které nejmodernější roboti využívají

Debatu s Tomášem Krajníkem po přednášce povede Dr. Michael Londesborough.

Své dotazy můžete Tomáši Krajníkovi položit v den přednášky na následujícím odkaze: https://app.sli.do/event/oxnj5d20


Tomáš Krajník
Tomáš Krajník působí v oboru mobilní robotiky, specializuje se především na dlouhodobé navigace mobilních robotů v měnícím se prostředí. Navrhl několik metod reprezentace nestálosti měnícího se prostředí vedoucí k postupnému zlepšení účinnosti mobilních robotů. Navrhl a zavedl softwarové knihovny pro spolehlivou vizuální navigaci a sledování, které využívají NASA, EPFL, KIT, AIT a další. Podílel se také na úspěchu ČVUT v soutěžích MBZIRC a DARPA. Aktivně spolupracuje s několika britskými univerzitami a společnostmi a výzkumnými ústavy z celého světa.

Michael Londesboroug
Dr. Michael Londesborough, Ph.D. je britský vědec pracující v Ústavu anorganické chemie Akademie věd ČR, zaměřuje se na výzkum sloučenin boru. Je držitelem mnoha vědeckých ocenění, mj. třikrát vyhrál cenu pro české/slovenské mladé anorganické chemiky. Spolupracuje s British Council v Praze, podílí se na popularizačních projektech Akademie věd ČR, České televize a Národního technického muzea. Věnuje se zejména zpřístupňování vědy široké veřejnosti, vyučování mladých lidí a posilování mezinárodních vztahů mezi mladými vědci (soutěž FameLab). Za své popularizační aktivity získal např. od AV ČR Medaili Vojtěcha Náprstka (2009). 

---------------

18. listopadu 2020, 18:00 BST (19:00 CET/12 noon ET)
Přenášeno živě na Facebooku Českého centra Londýn

UDÁLOST NA FACEBOOKU

---------------


Součástí cyklu AI SCIENCE CAFÉ SERIES 2020
Umělá inteligence, fenomén 21. století, původně doména science fiction a ne více než několika technologicky pokročilejších mozků a počítačových odborníků, se stala předmětem diskuzí a jedním z klíčových hnacích motorů pokroku lidstva. Cyklus AI Science Café Series, čítající pět přednášek světově uznávaných odborníků, si klade za cíl představit různé otázky týkající se našich profesních i osobních životů, o kterých bude možno následně diskutovat. Jelikož na téma umělé inteligence vyvstává více otázek než odpovědí, Science Café se pokusí odhalit trendy a pravděpodobný vývoj, který v budoucnosti nastolí nevyhnutelné společenské a technologické změny.

Součástí cyklu SCIENCE CAFÉ SERIES
Science Café je cyklus populárně-vědeckých přednášek a debat s nejlepšími českými vědci a inovátory současnosti pořádaný Českým centrem v Londýně. Jde o neformální fórum určené k diskuzi nad současnými vědeckými otázkami. Jako inspirace posloužil fenomén Café Scientifique, který spatřil světlo světa v roce 1998 ve Spojeném království, odkud se zanedlouho rozšířil do celého světa, a jehož cílem bylo sdílet prostor i konverzaci nad šálkem kávy či sklenkou vína o nejnovějších vědeckých a technologických poznatcích a trendech.  

 

 


S laskavou podporou společnosti AVAST 


Partner: 
MBZIRC 2020

 

 

----------------

DARPA Subterranean Challange 2020

https://www.youtube.com/watch?time_continue=146&v=sBujR2XJSSY&feature=emb_logo

 

 

Chcete-li mít přehled o nových událostech v Českém centru New York, přihlaste se k odběru našeho týdenního Newsletteru ZDE

 

 

Místo konání:
Datum:

18.11.2020 12:00 - 13:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala