Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.1.2020 - 20.5.2020

AI SCIENCE CAFÉ SERIES 2020

Umělá inteligence, fenomén 21. století, původně doména science fiction a ne více než několika technologicky pokročilejších mozků a počítačových odborníků, se stala předmětem diskuzí a jedním z klíčových hnacích motorů pokroku lidstva. Cyklus AI Science Café Series, čítající pět přednášek světově uznávaných odborníků, si klade za cíl představit různé otázky týkající se našich profesních i osobních životů, o kterých bude možno následně diskutovat. Jelikož na téma umělé inteligence vyvstává více otázek než odpovědí, Science Café se pokusí odhalit trendy a pravděpodobný vývoj, který v budoucnosti nastolí nevyhnutelné společenské a technologické změny.

 

PROGRAM:AI SCIENCE CAFÉ SERIES 2020:
OSOBNÍ BEZPEČNOST V ÉŘE UMĚLÉ INTELIGENCE

S MICHALEM PĚCHOUČKEM
29. ledna 2020
Více informací | Vstupenky online

    

AI SCIENCE CAFÉ SERIES 2020:
MOBILITA JE AUTONOMNÍ ŘÍZENÍ ŘEŠENÍM DOPRAVNÍ SITUACE VE MĚSTECH?
S MICHALEM ČÁPEM
25. února 2020
Více informací | Vstupenky online

Umělá inteligence mění naše životy. Více než kdy dříve trávíme svůj čas na internetu s nejedním připojeným zařízením. Jak ve virtuálním i fyzickém světě uchováváme své osobní, soukromé údaje v bezpečí před algoritmy umělé inteligence? Přijďte si poslechnout Michala Pěchoučka, profesora zabývajícího se umělou inteligencí, který bude diskutovat o úloze umělé inteligence, problémech v oblasti kybernetické bezpečnosti a o zvýšení úrovně našeho soukromí a zabezpečení na internetu.

     

Mají sdílení aut a spolujízda potenciál snížit počet aut v přeplněných ulicích? Co z toho plyne pro legislativní proces? Nejdiskutovanějším řešením dopravních zácp a znečištění ovzduší a vylepšením efektivity dopravy je automatická městská mobilita na vyžádání. Jsme ale v centrálně řízené flotile samořídících vozů v bezpečí? Zapojte se do této diskuze o budoucnosti!SPECIÁLNÍ AKCE pro odběratele newsletteru Českého centra! Při nákupu vstupenek na Eventbrite použijte kód Czech0120 a získejte vstupenky jen za £7.
 

 

AI SCIENCE CAFÉ SERIES 2020:
KONVERZAČNÍ UMĚLÁ INTELIGENCE
S JANEM ŠEDIVÝM
25. března 2020
Více informací | Vstupenky online


AI SCIENCE CAFÉ SERIES 2020:
CHRONOROBOTIKA – ROBOTI A JEJICH ADAPTACE NA ZMĚNY PROSTŘEDÍ
S TOMÁŠEM KRAJNÍKEM
29. dubna 2020
Více informací | Vstupenky online

Ve sféře umělé inteligence se v současnosti derou na výsluní inteligentní reproduktory. Sociální chatbot Alquist, kterého navrhl tým studentů ČVUT pod vedením Jana Šedivého, v soutěži Amazon Alexa Prize dvakrát za sebou porazil více než stovku univerzitních týmů z celého světa a umístil se na druhém místě. Mimo jiné se bude také mluvit o vývoji dialogů pro oblíbená konverzační témata.

Roboti se, stejně jako my, musí přizpůsobit změnám přirozeného i lidmi obývaného prostředí. Metody, které robotům umožňují předvídat budoucí stav prostředí, ve kterém pracují, rovněž přispívají k jejich celoživotnímu učení v oblasti sociální inteligence, zlepšují efektivitu jejich práce a zvyšují tak jejich oblíbenost u lidí, kteří s nimi pracují.


 

 

AI SCIENCE CAFÉ SERIES 2020:
PŘEŽITÍ DRUHŮ  JAK MŮŽE UMĚLÁ INTELIGENCE PŘISPĚT K JEJICH ZÁCHRANĚ?
S JONATHANEM LEDGARDEM
20. května 2020
Více informací | Vstupenky onlineŘada biologicky rozmanitých oblastí se nachází v chudších částech světa. Co kdyby ale druhy mohly platit za svou ochranu místním komunitám? Jonathan Ledgard odhalí metodu umělé inteligence, která stojí za „převodem peněz mezi jednotlivými druhy“. Částka, kterou darujete konkrétnímu druhu, bude pak přerozdělena mezi místní obyvatele.SPECIÁLNÍ AKCE pro odběratele newsletteru Českého centra! Při nákupu vstupenek na Eventbrite použijte kód Czech0520 a získejte vstupenky jen za £7. 

S laskavou podporou společnosti AVASTPartneři:
Součástí cyklu SCIENCE CAFÉ SERIES
Science Café je cyklus populárně-vědeckých přednášek a debat s nejlepšími českými vědci a inovátory současnosti pořádaný Českým centrem v Londýně. Jde o neformální fórum určené k diskuzi nad současnými vědeckými otázkami. Jako inspirace posloužil fenomén Café Scientifique, který spatřil světlo světa v roce 1998 ve Spojeném království, odkud se zanedlouho rozšířil do celého světa, a jehož cílem bylo sdílet prostor i konverzaci nad šálkem kávy či sklenkou vína o nejnovějších vědeckých a technologických poznatcích a trendech.


 


 

 

 

Místo konání:

The Royal Institution / Czech Centre at the Czech Embassy Cinema

Datum:

Od: 29.1.2020
Do: 20.5.2020

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala