Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.2.2007 0:00 - 0:00

Aleš Najbrt na Pecha Kucha Night

Během třiceti minut vyprodala pokladna londýnského Institutu pro současné umění (ICA) lístky na valentýnskou noc Pecha Kucha, v jejímž rámci se poprvé představí i český zástupce, grafický designér Aleš Najbrt. Tento formát krátkých vizuálních prezentací inspirujících osobností z různých oborů se rychle stal vyhledávanou akcí mezi obyvateli Londýna sledujícími poslední trendy.

 

14. února 2007, 19:30 hod

ICA Londýn

 

Pecha Kucha Nights

Pecha Kucha Nights jsou dnes fenoménem, který získává popularitu ve všech, dnes už 34 zemích světa. V rámci tohoto původně japonského konceptu veřejné prezentace se v rychlém sledu střídá 16 účastníků z různých kreativních oblastí; od umělců po architekty, designéry či hudebníky. Každý z nich má k dispozici 20 obrázků, 20 sekund na obrázek a celkem tedy pouze 6 minut 40 sekund na to, aby zaujal náročné publikum. To tak získává možnost nahlédnout do mnoha oborů tvůrčí činnosti a seznámit se jak s jejich stálicemi, tak také s nastupujícími hvězdami a zažít vzrušující podívanou.

 

Pecha Kucha (japonský termín volně přeložitelný jako popovídání) poprvé představili v Tokiu architekti Astrid Klein a Mark Dytham z Dytham Architecture jako prostor pro setkávání architektů, designérů a kreativních pracovníků z nejrůznějších oborů v roce 2003.

 

Valentýnská Pecha Kucha Night v ICA

V noci na Sv. Valentýna se v rámci Pecha Kucha Nights poprvé představí i český zástupce. České centrum uvádí Aleše Najbrta, předního českého grafického designéra, člena divadla Sklep, tria Tros Sketos (viz znělka Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary z roku 2002) či dua Thomas&Ruhller a také zpěváka z M.T.O. Universal Praha, který představí to nejlepší ze své tvorby a podněty, jež ho inspirovaly. Kromě něho tuto noc vystoupí např. Tony Chambers, kreativní ředitel časopisu Wallpaper*, Bodo Sperlein, designér a keramik, Louis Jones, hudebník a bývalý zpěvák skupiny Warm Jets či Annabel Dundas, ředitelka grafické firmy TILT Design.

 

Pecha Kucha Nights Prague

Kdo nestihl zakoupit listky na londýnskou Pecha Kucha během prvních 30 minut prodeje 31. ledna, bude mít možnost slyšet a vidět prezentaci Aleše Najbrta v rámci pražské Pecha Kucha. Také Praha se totiž připojuje k místům, kde bude možné zažít Pecha Kucha Night. První z nich se uskuteční 20. února 2007 v Kině Aero a kromě Aleše Najbrta se pražské publikum letmo setká s osobnostmi jako jsou například  Federico Diaz, Adam Gebrian a Lukáš Brom, Barbora Klímová, Maxim Velčovský či Kateřina Vincourová.

 

Další informace:

www.pechakucha.co.uk

www.pechakucha.cz

www.najbrt.cz

 

 

Organizátoři a partneři akce:

České centrum Londýn

Pecha Kucha

Institute of Contemporary Art (ICA)

 

Místo konání:

30 Kensington Palace Gardens
W8 4QY Londýn,
Velká Británie

Datum:

14.2.2007 0:00 - 0:00

Organizátor:

Pecha Kucha


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala