Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.8.2019 19:00

Alex Dowis: Malba Světlem

Přijďte zhlédnout unikátní malbu světlem na luminiscenční plochu, neboli Light Art v České národní budově k oslavám 30. výročí sametové revoluce.

 

4. srpna, 19:00 ve velkém sále

RSVP

V České národní budově se můžete těšit na příběh s tématikou k oslavám 30. výročí sametové revoluce. Alex Dowis vypráví příběhy malovanými obrazy a to světlem na luminiscenční plátno. Maluje velké realistické obrazy, které během chvíle mizí, poté je nahrazují další. Alexův talent, síla okamžiku a inovativní technologie mu zajišťují úspěch po celém světě, včetně soutěže America´s got Talent, které se Alex letos účastní. Po světelné show bude následovat Q&A a afterparty na střeše.

Malba světlem na luminiscenční plochu, neboli Light Art, je nová, unikátní výtvarná technologie a ateliér DOWIS patří v této disciplíně k absolutní, světové špičce. Specializují se na živá vystoupení, kde je možné ztvárnit vše, od jednoduchých kreseb až po realistické portréty přímo před zraky diváků. Umělecké studio DOWIS, založené Alexem Dowisem v roce 1996 má mnohaletou praxi v uměleckém světě. Zrodilo se ze Street Artu a odhodlání jednoho člověka přiblížit pouliční umění široké veřejnosti. 

Alex Dowis 
Alex Dowis je výtvarník, scénograf, textař, režisér i herec, který se podílel na celé řadě divadelních a filmových produkcí u nás i v zahraničí. Alex se věnuje malbě již od dětství. Podstatnou část jeho rané tvorby tvoří velké nástěnné malby, jako součást vnitřních a venkovních designů, vycházejících zejména z oblasti umění graffity a street art.
V letech 2000–2003 se Alex Dowis zabýval provozem hudebního klubu a produkcí desítek kulturních akcí po celém území České republiky. Je také zakladatel produkční agentury DEPO CREW a festivalu HIP HOP KEMP. Od roku 2003 začal zároveň aktivně působit v pražském divadle Archa, se kterým posléze představil četná autorská představení v Evropě, USA a Asii.
V roce 2012 se Alex dostal až do finále televizní soutěže Česko Slovensko má talent, kde jako první Čech představil světu Light Art. Podařilo se mu rozšířit svůj ateliér Dowis.cz o další výtvarníky. Se svojí Light Art Show vystupuje v divadle TaFantastika v Praze. Mimo jiné se Alex věnuje filmovým dekoracím, scénografii a je vyhledávaný pro práci na reklamních kampaních (například Babiččina volba). Mezi jeho další aktivity patří živé výtvarné exhibice Sand Art, Speed Painting, ale také workshopy na různých eventech, výstavách a společenských akcích.
V roce 2015 vytvořil zahajovací ceremoniál pro Mistrovství světa v hokeji, které se odehrávalo v ČR. Jednalo se o kompletní produkci, včetně návrhu vzhledu maskotů šampionátu, kterými byli Bob & Bobek.
V roce 2015 Alex navrhl vzhled poštovních známek pro Českou Poštu.
V roce 2019 byl pozván do Španělského televizního pořadu El hormiguero, kde se setkal s hercem Antoniem Banderasem. Na počest premiéry nového filmu režiséra Pedra Almodóvara Alex maloval motivy z filmu v živém vysílání.
V tomto roce byl pozván také do talentové soutěže America´s got Talent. Umění malování světlem tedy prezentoval při natáčení v Los Angeles v rámci prvních Auditions.

Více informací ZDE

Partner akce TREBITSCH WHISKY


Místo konání:

Bohemian National Hall, 321 East 73rd Street
NY 10021 New York
Spojené státy americké

Datum:

4.8.2019 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala