Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.11.2012 21:00

Projekce filmu Alois Nebel v kině Cinéma Nova v Bruselu

České centrum vás zve do kina! Úspěšný český film Alois Nebel režiséra Tomáše Luňáka bude uveden v Bruselu již podruhé. Tentokrát v artovém kině Cinéma Nova v centru města. Projekce se uskuteční v pátek 30. listopadu 2012 od 21:00 hodin.

Černo-bílý "animovaně-hraný" či "hraně-animovaný" Alois Nebel je českou filmovou událostí, která překračuje naše hranice. Film byl například promítán na filmovém festivalu v Torontu a Benátkách a Česká filmová a televizní akademie rozhodla o jeho vyslání do bojů o Oscary. V květnu letošního roku vyhrál hlavní cenu na festivalu Anifilm v Třeboni.

Příběh filmu začíná na podzim roku 1989 na železniční stanici Bílý Potok v Jeseníkách, kde slouží jako výpravčí Alois Nebel. Nebel je tichý samotář, kterého čas od času přepadne podivná mlha. Nejčastěji se mu v ní zjevuje Dorothe, oběť násilného odsunu Němců po 2. světové válce. Poklidnou atmosféru naruší jednoho dne Němý, který překročí hranice se sekyrou v ruce, aby pomstil svoji matku.

Animované drama je adaptací stejnojmenného komiksového románu, jehož autory jsou Jaroslav Rudiš a Jaromír 99. Film Alois Nebel svou atmosférou připomíná snímky jako Sin City - město hříchu (2005), Temný obraz (2006) či Valčík s Bašírem (2008). K realizaci filmu byla poprvé v české kinematografii použita unikátní technologie rotoskoping, která je kombinací hraného a animovaného filmu.

Více informací o filmu: http://www.aloisnebel.com/

Cinéma Nova je kino, které bylo otevřeno na konci ledna 1997 v centru Bruselu. Projekce zahrnují filmy videí z nezávislých produkcí. Kino je neziskovou organizací, která je řízena skupinou dobrovolníků. Za patnáct let existence se Cinéma Nova stala v Belgii měřítkem v oblasti alternativního přístupu a jeho pověst sahá až za hranice země.

Více informací o kině: http://www.nova-cinema.org/

Datum a čas: pátek 30. listopadu 2012 od 21:00 hodin

Místo: Cinéma Nova, 3 rue d´Arenberg, 1000, Brusel

Místo konání:

Cinéma Nova

Datum:

30.11.2012 21:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala