Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.9.2020 - 3.1.2021

Na konec světa a zpět ke kořenům

Jeden muž, jedna žena. Jeden rok. Tři země. Dvě odlišná vyprávění jednoho příběhu.

Na konec světa a zpět ke kořenům je příběh kreativní cesty, která započala v Londýně a pokračovala napříč světem. Výstava módy a volného umění mapuje vývoj mladé dvojice Andrey Vytlačilové, módní návrhářky a výtvarného umělce Josefa Zlámala. Společně nahlížejí na problematiku hledání identity skrze umělecké vyjádření a kreativitu.

Poté, co Andrea vytvořila vítězný návrh šatů pro umělce Graysona Perryho v červnu roku 2018, rozhodla se opustit Londýn a získat zkušenosti v módním průmyslu po celém světě. Během svého putování si vyzkoušela práci v módních domech, jako jsou Acne Studio, Marc Jacobs nebo Kenzo. Josef se k Andree cestou přidal a společně začali vytvářet díla, která reprezentovala jejich umělecký a osobní posun. Tato osobní změna byla podmíněna zkušenostmi, které získali během života ve Švédsku, Spojených státech amerických a Francii, ale také návratem do Londýna a znovunalezením spojení s jejich českými a evropskými kořeny.

Datum konání výstavy: 25. září 2020 – 3. ledna 2021
Galerie Vitrínka, České centrum Londýn, 30 Kensington Palace Gardens, Londýn, W8 4QY

---------------------------------

Andrea Vytlačilová (*1996)
Andrea Vytlačilová, narozená ve Východních Čechách, je mladá módní návrhářka, studentka Central Saint Martin v Londýně. Její práce se pohybuje mezi módní, textilní a fotografickou tvorbou, ale také ilustrací. Pracovní zkušenosti získala v módních domech jako například Acne Studios, Marc Jacobs a Kenzo. Na začátku roku 2020 byla zařazena do prestižního žebříčku 30 pod 30 časopisu Forbes Česká republika. Andrea je v současné době v posledním ročníku svých studií. Věnuje se své závěrečné kolekci a multidisciplinárnímu projektu My Bohemian Tale, ve kterém se věnuje Českému kulturnímu dědictví a snaze znovuoživit upadající textilní průmysl a tradiční řemesla. 
www.andreavytlacilova.com

Josef Zlamal (*1983)
Josef Zlamal, narozen ve Šternberku, se řadí mezi mladé talenty české současné umělecké scény. Jeho díla byla vystavena vedle věhlasných jmen současného umění, ale také klasických mistrů (např. Otto Dixe, Lucase Cranacha, Daniela Richtera a Marca Quinna) v soukromých i státních institucích (Power Station of Art, Shanghai a Museum der bildenden Künste v Lipsku). Josefovy malby, kresby, sochy a filmy konfrontují diváka se světem nejistoty. Hledá světlo skrze temnotu. Nabízí nový pohled na historii a geopolitické problémy, které jsou propojeny s existencí jedince.
www.josef-zlamal.com

 

 


Design: Andrea Vytlačilová, foto: Jaroslav Tobolka


Design a foto - Andrea Vytlačilová


Josef Zlamal: How to Be an Elephant IX , 2019, 20x20cm


Josef Zlamal: How to Be an Elephant XXIX, 2019, 186x150cm

 

 

 

Místo konání:

Vitrinka Gallery, Czech Centre London, Embassy of the Czech Republic in London, 30 Kensington Palace Gardens, London W8 4QY

Datum:

Od: 25.9.2020
Do: 3.1.2021

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce

dní předem