Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.10.2007 0:00 - 14.10.2007 0:00

ANIM

V letošním ročníku festivalu Anim’est od Vás pořádající tým očekává, že si vyberete svůj nejoblíbenější film, a to bez ohledu na sekci, do které byl zařazen. Odborná porota odmění další desítky filmů představených v těchto pěti soutěžních sekcích festivalu Anim’est. V průběhu 10 dní uvidíte rumunskou a zahraniční filmovou tvorbu, budete hosty sérií výstav, můžete se zúčastnit debat, setkání, dozvíte se více o animacích v rámci pořádaného workshopu. Hlavním důvodem těchto aktivit je především znovuobjevení a oživení rumunského animovaného filmu. Česká tvorba je zde zastoupena dvěma pořady, představen bude film Jana Baleje - Jedné noci v jednom městě a v druhém bloku bude uveden výběr krátkých animovaných filmů pro děti.

 

 

České centrum v soutěži představuje:

JEDNÉ NOCI V JEDNOM MĚSTĚ

Česká republika, 72 min, 35 mm

Scénář a režie: JAN BALEJ

 

 

Co všechno se může stát v jednom tajemném městě během jediné noci, kdy hvězdy, měsíc a lampy přebírají úlohu slunce? Co se stane, když si hlavní osoba přišije ucho někoho jiného? Můžete v noci na Žižkově potkat džina, který splní všemožná přání? Myslíte si, že ještě existují místa, kde se může zastavit čas? Víte, co může narušit vystoupení hmyzího cirkusu, jaké má cíle městský myslivec a co přitahuje pozornost jeho sousedů? Umíte si představit, že se skamarádí kapr se stromem?

Je to svět, ve kterém je nyní vše opět možné. Animovaný příběh pro dospělé s duší dítěte…a s ocelovými nervy. Film s troškou horroru a spoustou černého humoru. Film i o tom, kolik podivností a podivínů se vyskytuje všude kolem nás.

 

 

Jan Balej (1958) absolvoval v roce 1988 UMPRUM – Atelier filmové a televizní grafiky. V období 1992-1994 režíroval a výtvarně zpracoval sérii čtyř patnáctiminutových filmů „Tom Paleček“. V letech 1999 – 2000 realizoval pro Českou televizi 13ti dílný seriál večerníčků „Jak to chodí u hrochů”. V roce 2006 se jako spoluautor podílel na filmu Fimfárum 2, který můžete shlédnout v prvním ročníku Anim’estu. Scénárista, režisér a animátor Jan Balej jde do bukurešťské soutěže se svým posledním dílem – „Jedné noci v jednom městě“.

 

 

Ale nezapomněli jsme ani na malé diváky!

 

VÝBĚR ZE SKLEPA II

 

Když už s něčím začneme, chceme být důslední. Minulý rok jsme procházeli poklady uložené v našem sklepě a představili jsme Vám animované filmy pro děti. Díky tomuto podzemnímu bohatství jsme schopni i letos připravit další výběr animovaných filmů pro děti: jak pro ty nejmenší, tak pro ty větší, ať už mluví česky nebo rumunsky, pro děti tiché i hyperaktivní. Těšíme se na ně i na jejich rodiče a věříme, že si to opravdu užijí!

 

Místo konání:

Strada Ion Ghica 11, Sector 3
30045 Bukurešť
Rumunsko

Datum:

Od: 5.10.2007 0:00
Do: 14.10.2007 0:00

Organizátor:

ESTE'N'EST


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala