Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.5.2020 21:00 - 21:30

Animayo: Neskutečné světy Amanita Design

Lukáš Kunce, PR manažer a producent Amanita Design, jedné z mezinárodně nejuznávanějších českých vývojářských společností, přispěje do programu festivalu Animayo 2020 svou masterclass. Při své přednášce přiblíží kreativní proces vzniku jedinečného pohádkového prostředí cenami ověnčených her Machinarium a Chuchel. Masterclass v anglickém jazyce proběhne 16. května ve 21hod jako součást večera, který festival Animayo zasvětil českým tvůrcům. Účastnit se můžete zcela zdarma po předchozí registraci.

Amanita Design je nezávislá herní vývojářská společnost, která se při své tvorbě inspiruje českými lesy a mytologií. Lukáš Kunce nás zavede do fantazijních světů s interaktivní atmosférou a do posledního detailu promyšlenými detaily. Masterclass odhalí některé z tajemství umělecké originality studia Amanita Design, které se může pyšnit několika výjimečnými a uznávanými projekty, jako například ságou Samorost, Machinarium, Botanicula nebo Chuchel.

Animayo, Festival animovaného filmu, speciálních efektů a videoher, se v roce 2020 se stane prvním světovým festival animace odehrávající se téměř 100% na virtuální platformě. Program 15. ročníků festivalu Animayo bude probíhat od května do listopadu prostřednictvím různých kanálů: virtuálně, streaming, online a prezenčně. Fanoušci se mohou těšit na více jak 50 přednášejících expertů a odborníků i mezinárodních hvězd, kteří se zapojí do jedné z nejvýznamnějších a nejinovativnějších platforem ve světě animovaného filmu, visuálních efektům a videoher.

Vzhledem k aktuální, výjimečné situaci se organizace festivalu solidárně rozhodla pozastavit prodej vstupenek, jako vyjádření podpory v nelehké ekonomické a sociální situaci způsobené pandemií. Animayo zaručí volný přístup na festival všem osobám, kteří se od 20. dubna zaregistrují na webových stránkách festivalu www.animayo.com a bude nadále navracet peníze za již zakoupené vstupné.

Akce je organizovaná festivalem Animayo ve spolupráci s Českým centrem v Madridu a Velvyslanectvím ČR ve Španělsku.

 

Místo konání:
Online en www.animayo.com
Datum:

16.5.2020 21:00 - 21:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala