Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.5.2020 19:30 - 20:30

Animayo: Livonia, úžasný svět her Arma 3 a DayZ

Kreativní ředitel Bohemia Interactive Ivan Buchta nabídne online masterclass na festivalu Animayo 2020. Diváci dostanou možnost seznámit se blíže s procesem vzniku geografického prostředí her Arma 3 a DayZ, kultovními projekty mezinárodně úspěšného studia Bohemia Interactive. Masterclass Ivana Buchty, kterou můžete sledovat 16. května v 19:30h, zahájí sérii setkání s předními tvůrci českého videoherního průmyslu. Program bude v anglickém jazyce a pro účast je nutná předchozí registrace.

Livonia je nové geografické prostředí pro hry Arma 3 a DayZ, které bylo uvedeno na trh v roce 2019. Spolu s kreativním ředitelem diváci odhalí celý tvůrčí proces vzniku, od prvních experimentů, až po práci na posledních detailech. Přednáška vysvětlí různé metody, které společnost Bohemia Interaktiv používá k vytváření svých originálních herních světů, navržených tak, aby uspokojily všechna očekávání i těch nejnáročnějších hráčů. Těšit se můžete také na mnoho informací o tom, jak správně pracovat s fantazií, hrou a autenticitou či jak spolu spolupracují různá oddělení.

Ivan Buchta je kreativním ředitelem Bohemia Interactive, české vývojářské herní společnosti založené v roce 1999. Bohemia Interactive uvedla v roce 2001 svůj první herní titul známý pod názvem Arma: Cold War Assault (původní název Operation Flashpoint: Cold War Crisis), který byl nadšeně přijat kritiky i hráči, o čemž svědčí více než 1,2 milionů prodaných kopií a nespočet získaných ocenění. Na základě tohoto prvotního úspěchu vyšlo v roce 2002 populární rozšíření Arma: Resistance. V roce 2007 se studio spojilo s dalšími dvěma českými vývojářskými společnostmi, Altar Games a Black Element Software, a hra Arma začala vycházet již bez závislosti na cizí produkci. V následujících letech vyšlo mnoho dalších, neméně úspěšných rozšíření a verzí této slavné hry. Dalším velkým úspěchem společnosti je interaktivní projekt DayZ, kterého se v prvních čtyřech měsících od uvedení na trh ve službě Steam prodalo téměř dva miliony kopií. V současné době společnost intenzivně pracuje na tvorbě nové hry Vigor 3.

Animayo, Festival animovaného filmu, speciálních efektů a videoher, se v roce 2020 se stane prvním světovým festival animace odehrávající se téměř 100% na virtuální platformě. Program 15. ročníků festivalu Animayo bude probíhat od května do listopadu prostřednictvím různých kanálů: virtuálně, streaming, online a prezenčně. Fanoušci se mohou těšit na více jak 50 přednášejících expertů a odborníků i mezinárodních hvězd, kteří se zapojí do jedné z nejvýznamnějších a nejinovativnějších platforem ve světě animovaného filmu, visuálních efektům a videoher.

Vzhledem k aktuální, výjimečné situaci se organizace festivalu solidárně rozhodla pozastavit prodej vstupenek, jako vyjádření podpory v nelehké ekonomické a sociální situaci způsobené pandemií. Animayo zaručí volný přístup na festival všem osobám, kteří se od 20. dubna zaregistrují na webových stránkách festivalu www.animayo.com a bude nadále navracet peníze za již zakoupené vstupné.

Akce je organizovaná festivalem Animayo ve spolupráci s Českým centrem v Madridu a Velvyslanectvím ČR ve Španělsku.

 

Místo konání:
Online: www.animayo.com
Datum:

16.5.2020 19:30 - 20:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala