Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.1.2017 - 22.1.2017

Adelheid na festivalu evropských restaurovaných filmů Another Look 2017

Již tradičně se ČC Tel Aviv účastní festivalu Another Look a ve spolupráci s NFA představuje restaurované a digitalizované filmy.

 

Tématem pátého ročníku je Obsese a Česká republika bude zastoupena prvním barevným filmem Františka Vláčila Adelheid - strhující milostný příběh zasazený do poválečných Sudet je inspirovaný novelou Vladimíra Körnera a považovaný za jedno z ikonických děl československé kinematografie.

 

Lístky si objednejte na telaviv@czech.cz.

 

 

 

 

 

 

Adelheid

Drama / Psychologický / Válečný film
1969 | Československo | 99 min

Režisér: František Vláčil
Hudba: Zdeněk Liška
Kostýmy: Theodor Pištěk
Scénáristé: František Vláčil, Vladimír Körner

Do severomoravského pohraničí těsně po druhé světové válce přijíždí příslušník zahraničního odboje Viktor Chotovický. Ve zchátralém sídle, jehož správou byl pověřen, se setká s dcerou majitele továrny, Němkou Adelheid Heidenmannovou, která zde čeká na odsun. Rozporuplná doba však nepřeje ani jejich lásce, ani soucitu...

První barevný film režiséra Františka Vláčila podle stejnojmenné novely Vladimíra Körnera je hlubokou sondou do vztahu mezi mužem a ženou, kteří nejsou schopni komunikovat, domluvit se. Příběh sám i režisérova virtuozita, založená na vytříbeném výtvarném vidění, řadí tento snímek k tomu nejlepšímu, co bylo o poválečné době natočeno. Vrcholné herecké výkony předvedli Petr Čepek a Emma Černá v hlavních rolích. (Česká televize)

 

Fotografie

 

Trailer k filmu

 

Cílem projektu  Another Look – Restored European Film Project, jehož hlavním organizátorem je Evropské sdružení národních kulturních institutů EUNIC, je upozornit na evropské filmové dědictví a způsoby jeho ochrany.

 

Program celého festivalu

 

Místo konání:

Cinematéky Tel Aviv, Jeruzalém, Haifa, Holon, Herzliya

Datum:

Od: 12.1.2017
Do: 22.1.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala