Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.2.2020

Uvedení knihy Antonín Raymond v Japonsku 1948-1976 / vzpomínky přátel

14. února bude v galerii Českého centra Tokio uvedena publikace „Antonín Raymond v Japonsku 1948-1976 / vzpomínky přátel“. Kniha skrze záznamy vzpomínek sedmi bývalých spolupracovníků A. Raymonda přibližuje čtenářům život a poválečné dílo tohoto významného architekta českého původu.

 

Po uvedení knihy v galerii Českého centra Tokio bude následovat komentovaná prohlídka budovy Českého velvyslanectví v Tokiu, na jejíž stavbě se podílel i ateliér Raymond Architectural Design Office.

 

Kdy: 14. února v 19:00
Kde: galerie Českého centra Tokio (http://tokyo.czechcentres.cz/cs/o-nas/kontakt/)
Vstupné zdarma
Zájemce o účast prosíme o rezervaci na e-mailovou adresu cctokyo@czech.cz

 

Bohatě ilustrovanou, dvojjazyčnou publikaci společně připravili Helena Čapková a Kóiči Kitazawa ve spolupráci s Kitazawa Archives a Českým centrem Tokio.

Jádro knihy tvoří čtyři rozhovory s jedním či několika bývalými spolupracovníky, kteří vzpomínají na Antonína Raymonda a jeho ženu Noémi. Pamětníci čtenářům přibližují nejzajímavější Raymondovy projekty, každodenní chod jeho architektonického studia či vztahy s významnými klienty. Část knihy představuje také neméně zajímavou osobnost Noémi Raymondové a její designerskou tvorbu.

Helena Čapková publikaci uvádí svým pojednáním o Raymondově předválečné činnosti, v závěru se pak nachází text Ireny Veverková o Raymondových povalečných kontaktech s Československem.

Vydání publikace umožnila finanční podpora Statutárního města Kladna. 

 

Místo konání:

チェコセンター東京

Datum:

14.2.2020

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala