Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.11.2018 19:00

archint 1918_2018: Brněnský architektonický manuál. Průvodce architekturou 1918–1945

Projekt Brněnský architektonický manuál (BAM) poskytuje informace o architektuře přímo v ulicích města. V internetové databázi www.bam.brno.cz najdou jak odborníci, tak laici texty, mapy, fotografie a audio nahrávky o 400 architektonických objektech postavených v Brně mezi lety 1918–1945.

Návštěvníci mohou prozkoumat město skrze devět navržených tras nebo si mohou sestavit vlastní architektonickou procházku. Pro lepší orientaci jsou na chodnících před objekty z manuálu kódy budov, které jsou totožné s kódy na webových stránkách. Díky tomuto značení lze jednoduše získat informace o stavbách pomocí mobilního telefonu, nebo si poslechnout jejich příběh z audio nahrávek přímo v ulicích Brna. Procházky městem jsou k dispozici také v tištěné podobě jako brožura s mapami či architektonický průvodce. Připravuje se rovněž další fáze projektu, která se zaměří na poválečnou architekturu mezi lety 1946–1989. Tento projekt je v České republice velmi populární a již vznikly jeho obměny v Plzni (PAM) a Litomyšli (LAM). Dalšími vizemi autorů BAMu jsou mimo jiné představit architekturu od vzniku moderního města až po současnost a vytvořit globální databázi pro celou střední Evropu.

Vznik Brněnského architektonického manuálu a jeho cíle představí vedoucí projektu Veronika Jičínská a vědecká ředitelka a spoluautorka BAMu Lucie Valdhansová. Obě přednášející studovaly dějiny umění na Univerzitě Palackého v Olomouci a v současnosti pracují pro Dům umění v Brně.

Přednáška se bude konat v němčině a angličtině.

archint 1918_2018 je řada akcí věnující se obratu v architektuře po vzniku První republiky. Mladí teoretici architektury představují své aktuální projekty zaměřující se na odvážné moderní vize, které silně ovlivnily českou architektonickou krajinu. Ve spolupráci
s CzechTourismem.

 

Vstup volný

Podcast z přednášky můžete najít zde: https://www.soundtier.com/tschechisches-zentrum-berlin/archint-bam

 


V průběhu akce fotografujeme za účelem zveřejnění na naší internetové stránce nebo na našich účtech na sociálních sítích Facebook, Twitter, Instragram a Youtube. Svojí účastí na akci vyjadřujete souhlas se zveřejňováním fotografií, na kterých můžete být také vy. Pokud s tím nesouhlasíte, sdělte to prosím naší fotografce/našemu fotografovi nebo někomu z našich zaměstnanců.

 

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

6.11.2018 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala