Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.11.2005 0:00 - 7.12.2005 0:00

Architektura pro diplomacii

Výstava vítězných prací studentské soutěže o nejlepší design ambasády budoucnosti.

    

 

Projekt Architektura pro diplomacii iniciovalo České centrum v Londýně ve spolupráci se Zastupitelským úřadem ČR ve Velké Británii.  

 

Program byl zahájen na jaře roku 2004 dotazníkovou studií mezi českými a britskými diplomaty, architekty, designéry a novináři mapující různé úhly pohledu na podobu a roli zastupitelských úřadů v době globalizace, evropské integrace a boje proti terorismu.     

 

Na dotazníkovou studii navázala veřejná panelová diskuse na stejné téma. Závěry dotazníkové studie a panelové diskuse se staly podkladem  ideové soutěže pro české a britské studenty architektury se zadáním návrhu ideální ambasády budoucnosti.      

 

V ČR se do soutěže zapojili studenti všech pěti vysokých škol architektury, ve Velké Británii pak např. studenti z Bartlett School of Architecture,  Architectural Association School of Architecture, Manchester School of Architecture, University of Central England nebo University of Strathclyde.  

     

V únoru 2005 posoudila 60 přihlášených návrhů odborná porota ve složení: Štefan Füle (velvyslanec ČR ve Velké Británii), Robert Booth (šéfredaktor Building Design Magazine), Anthony McGuirk (šéfarchitekt Building Design Partnership) a Ruth Slavid (zástupující šéfredaktorka The Architects’ Journal) a rozhodla o vítězném návrhu jak v hlavní kategorii, tak v kategorii Prémie velvyslance, jež byla vyhlášena v souvislosti s připravovanou rekonstrukcí budovy ambasády ČR v Londýně.      

 

Výstava návštěvníkům nabízí řadu originálních a svěžích řešení vzájemného vztahu moderní diplomacie a architektury, možnost reflexe národní identity v architektuře zastupitelských úřadů i nekonvenční návrhy virtuálních ambasád.

 

www.archiweb.cz/afd

Pr

 

Místo konání:

30 Kensington Palace Gardens
W8 4QY Londýn,
Velká Británie

Datum:

Od: 23.11.2005 0:00
Do: 7.12.2005 0:00

Organizátor:

České centrum Londýn


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala