Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.4.2017 - 23.4.2017

České galerie na Art Brussels

21. – 23. dubna 2017 se bude konat další ročník veletrhu s uměním Art Brussels. I letos bude na tomto mezinárodním veletrhu prezentováno české umění. Představí se pražská Drdova Gallery, Polansky Gallery zastoupí Romana Štětinu, bruselská galerie GNF GALLERY představí mladou českou umělkyni Annu Hulačovou, Adam Vačkář bude zastoupen bruselskou galerií Dauwens & Beernaert a pražská Nová Galerie představí Martina Mainera a Samuela Pauča. Veletrh Art Brussels se koná v prostorách Tour & Taxis a pro veřejnost bude otevřen od 11 do 19 hodin.

Drdova Gallery

Galerie Drdová vznikla v roce 2012 jako soukromá galerie, která zastupuje mladou a střední generaci umělců žijících v České Republice. Kromě pravidelného výstavního programu se galerie zaměřuje na kurátorské projekty, přičemž prezentuje další jména českých umělců, a také na publikační činnost.

Na letošním veletrhu Art Brussels představí díla Barbory Kleinhamplové a Václava Magida. V jejich zastoupení jsou dále umělci jako Hynek Alt, Aleksandra Vajd, Jan Nálevka, Monika Žáčková nebo Daniel Vlček a další. Více informací o galerii zde http://www.drdovagallery.com

Anna Hulačová

Anna Hulačová, zastoupená bruselskou GNF GALLERY, je česká umělkyně věnující se převážně sochařskému médiu. Ve svých dílech hledá inspiraci v české lidové tradici, venkovu, kde vyrůstala, a současně je ovlivněna východoasijským uměním, art brut a svou osobní filosofií. V loňském roce se stala finalistkou Ceny Jindřicha Chalupeckého a je nositelka výtvarného ocenění Osobnost roku.

Adam Vačkář

Absolvent pražské AVU a pařížské École Nationale Supérieure des Beaux-Arts se v mezinárodním kontextu pohybuje už delší dobu. Ve své tvorbě se snaží poukázat na problémy konzumní společnosti a zhodnotit sociální struktury dnešní společnosti, avšak za přítomnosti vizuální sensibility. V Bruselu bude prezentován bruselskou Galerií Dauwens & Beernaert, která zastupuje umělce současné umělce, zaměřující se převážně na konceptuální umění.

Nová galerie

Tato pražská galerie se systematicky věnuje českým autorům poloviny 20. století po současnost, se kterými dlouhodobě spolupracuje. Mimo svou výstavní a obchodní činnost se zabývá také poradenstvím, pedagogickou a vydavatelskou činností. V Bruselu ukáže díla Martina Mainera a Samuela Pauča. Martin Mainer, absolvent pražské AVU, patří zajisté mezi nejvýraznější současné umělce. Jeho malby se projevují až jakousi duchovní povahou a existencionální estetikou. Druhý z prezentovaných autorů je Samuel Paučo, absolvent ateliéru Martina Mainera na Favu VUT v Brně. Ve své tvorbě využívá expresivní tahy k dosažení často abstraktních ploch, jejichž výsledek je zcela promyšlená koncepční forma.

Polansky Gallery

Polansky Gallery je mladá progresivní galerie pracující mezinárodně na vysoké úrovni. Není programově vyhraněna, zastupuje jak české, tak i zahraniční, mladé i zavedené umělce, pracující s libovolnými médii. Na veletrhu Art Brussels představí samostatnou výstavu Romana Štětiny. Mladý český autor Roman Štětina, se ve své tvorbě věnuje způsobům tvoření rozhlasových médií -  filmu, televizi a rádiím. Jeho videa, instalace a sochy pracují s rekvizitami a technologiemi, které jsou jinak skryty za zvukovým a obrazovým vnímáním publika. 

 

http://www.artbrussels.com/

Místo konání:

Tour & Taxis

Datum:

Od: 21.4.2017
Do: 23.4.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala