Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.10.2013 - 27.10.2013

Čeští umělci na festivalu nového umění lAbiRynT v polském městě Słubice

Ve dnech 25. – 27. října se na polsko-německo pohraničí v městečku Słubice uskuteční Festival současného umění lAbiRynT za účasti sedmi českých umělců. Letošní ročník se bude nést ve znamení tématu „Hra s geometrií“.

Organizátoři plánují přes 30 výstav, multimediálních prezentací, přednášek a autorských setkání. Početná skupina, jež přijede z ČR, představí soubornou výstavu „Epizody a jiné obrazy geometrie“. Jak říká její kurátor Rudo Němeček: „Jiřina Hankeová, Vladimír Klofáč, Petr Moško, Rudolf Němeček, Pavel Rejtar, Josef Thér a Zdeněk Stuchlík se zabývali takovými problémy, jako kdy křivá je zakončená, jak se chová symetrie vůči jednotlivým bodům nebo který objekt obsahuje topologickou hranici a je zakončen. Teprve poté umělci uvedli své zkušenosti na dvourozměrný obraz fotografie.“

Práce si budou moci návštěvníci prohlédnout na vernisáži výstavy, která se uskuteční ve Slubeckém Collegium Polonicum (Słubice ul. Kościuszki 1) dne 27. října 2013 v 11.15 hod. Její předehrou bude přednáška prof. Zděňka Stuchlíka na téma „Tajemství prostoru a času“ (kinosál Kulturního střediska města Słubice).

Organizátorem festivalu je Galerie OKNO Kulturního střediska města Słubice.

Festival vzniká za podpory Českého centra.

Do Słubic je z Čech nejvhodnější doprava skrz Frankfurt v Německu.

Místo konání:
Galeria OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury ul. 1. Maja 1 69-100 Słubice
Datum:

Od: 25.10.2013
Do: 27.10.2013

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala