Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.9.2020 16:00 - 17:00

ATOM Choreographic Series#4 pořádá online video most s Lenkou Flory

Tanečnice a choreografka Lenka Flory, významné jméno taneční a kulturní evropské scény, bude mentorkou letošního vydání festivalu ATOM Choreographic Series.

S ohledem na bezpečná opatření spojená s Covid-19, pořadatelé z divadla ATOM organizují mentorská setkání zcela online. Video rozhovor s Lenkou Flory se uskuteční 9. září 2020 v sále Českého centra v Sofii, kde se všichni registrovaní účastníci mohou přidat do diskuse na téma Mezinárodní konfrontace jako nástroj uměleckého rozvoje.

 Lenka Flory je významná česká tanečnice a choreografka. Pracuje jako nezávislá kulturní manažerka, producentka a vedoucí mezinárodních projektů organizací jako například  Theatre du Galpon v Ženevě, Tanec Praha, festival KoresponDance ve Žďáře nad Sázavou.

Ve své dlouhé taneční praxi spolupracovala s Chamber Dance Studio, Czurda Tanztheater, Ultima Vez a Ernesto. V roce 1992 přednáší na konzervatoří  Duncan Center v Praze, je zakladatelka a vedoucí projektu progresivního evropského tanečního divadla a mezinárodního festivalu „Konfrontace“. Společně se Simonem  Sandronim zakládá a vede mezinárodní společnost DEJA DONNE (1997-2013), která procestovala 26 zemí, včetně Evropy, Ameriky a Asie. Jako režisérka, choreografka, lektorka a mentorka se Lenka Flory účastnila různých projektů po celém světě. Vytváří scénografie a kostýmy, režíruje hry v Národním divadle v Praze, v Bavorském státním baletu v Mnichově a v Národním divadle v Brně. V letech 2013-2014 г. vede konzervatoř Duncan Center v Praze.

ATOM Choreographic Series je mezinárodní vzdělávací platforma pro výměnu a setkání tanečníků, choreografů, manažerů a producentů z oblasti současného tance. Události, které platforma obsahuje, tvoří dynamický prostor, kde se účastníci potkávají, trénují, spolupracují, realizují partnerství, experimentují různé taneční postupy. Projekt je pořádán divadlem ATOM a letos se bude konat počtvrté. Jeho posláním je etablovat se jako každoroční mezinárodní setkání, zaměřující se na rozvoj bulharských tanečníků; na popularizaci, posilování a rozšiřování současného tance v Bulharsku.

Projekt je součástí Kalendáře kulturních akcí magistrátu města Sofie na rok 2020.

Místo konání:

Rakovski 100
1000 Sofia
Bulharsko

Datum:

9.9.2020 16:00 - 17:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala