Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.4.2006 0:00 - 0:00

AUDIOVISUAL 04 - Amanita Design

Flashová hra Samorost skupiny AMANITA DESIGN je svým způsobem unikát. Stala se senzací internetu v roce 2004, kdy ji Jakub Dvorský dokončil jako ročníkovou práci na pražské VŠUP, v ateliéru legendární postavy českého animovaného filmu minulých let prof. Jiřího Barty. Když se objevil Samorost na internetu, během několika dní přilákal desetitisíce hráčů a způsobil zhroucení serveru, na kterém byl umístěn. Snad všechny internetové magazíny zabývající se herní komunitou, ale také nekomerčními experimentálními projekty či herní teorií, ho označily za nejlepší flashovou hru na síti, případně za první flashovku, která se vůbec dá nějak hodnotit. Na mnoha stránkách se stává hrou týdne či měsíce, objevuje se ve výběrech nejlepších internetových her a nakonec je nominován i na prestižní cenu Webby Award 2004.

 

Kromě Jakuba Dvorského (1978) je stálým členem Amanita Design i Václav Blín (1975), brilantní animátor, jehož práce shlédli diváci festivalů nových médií v Praze i v zahraničí. A jeho kultovní klip „Na tu svadbu“ má na internetu podobnou popularitu jako Samorost. A přidáme-li informaci, že hudbu skládá Tomáš Dvořák aka Floex, pak se můžeme těšit na atmosférický zážitek. Samorost totiž naštěstí není umělecká hra, ale hra, kterou vytvořili umělci.

Jakub Dvorský a Václav Blín představí v českém centru v Bukurešti své filmy, videoklipy a flashové hry a vysvětlí, jak to vlastně dělají.

 

Místo konání:

Strada Ion Ghica 11, Sector 3
30045 Bukurešť
Rumunsko

Datum:

27.4.2006 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala