Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.11.2007 0:00 - 0:00

BAOBAB

Juraj Horváth absolvoval Vysokou školu umělecko-průmyslovou v Praze, ateliér ilustrace a grafiky (Jiří Šalamoun). Tereza Horváthová je absolventkou Filozofické fakulty Univerzity Karlovy (francouzština – jazyk a literatura). Juraj a Tereza měli spolu děti již v době studií a mimo jiné naráželi na velmi častý problém všech rodičů – nedostatek pěkných knížek pro děti. V roce 2000 se společnými silami pustili do zakládání vydavatelství určeného pro dětskou literaturu, a tak vznikla pohádka Baobab, pohádka o stromu, který roste a ukrývá v sobě spoustu obrázků, knih, CD a příběhů sepsaných především pro ty nejmenší.

 

Představení českého vydavatelství a výstava knih

Hosté: Tereza Horváthová, Juraj Horvath

 

Baobab vydává pouze 6-7 knih za rok, v nákladech do 1500 ks. „Vydáváme pouze knihy, které se nám opravdu líbí. Za každým vydáním se skrývá spousta času stráveného společně s autorem při hledání konečné tváře vydávané knihy. Snažíme se publikovat díla všech umělců, které máme v oblibě, ale také se snažíme, aby se nejednalo pouze o klasickou tvorbu. Publikujeme také autorské knihy a projekty, jako ABC (Šmalc), Kozí knížka (T. Říčanová), Baomuzikk... A hlavně se snažíme, aby všechno, co vyjde z našeho vydavatelství, získalo nádech kouzelného světa dětských knížek.”

 

Vydavatelství BAOBAB bylo odměněno cenami v soutěžích Zlatá stuha a Nejkrásnější české knihy. Knihy vydané v BAOBABu se nám velice líbí a věříme, že budete nadšeni i Vy při příležitosti jejich prezentace v prostorách Českého centra.

Místo konání:

Strada Ion Ghica 11, Sector 3
30045 Bukurešť
Rumunsko

Datum:

16.11.2007 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala