Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.5.2012 - 20.5.2012

Koncerty Jiřího Bárty a Jana Čecha v Burgosu

České centrum zve na koncert violoncellisty Jiřího Bárty a klavíristy Jana Čecha do Burgosu. Prestižní hudební časopis Harmonie dvakrát označil jejich nahrávky za nejlepší na světě a byla jim udělena cena Premio Harmonia de Oro. Na koncertě si návštěvníci poslechnou skladby od J. S. Bacha, A. Rubinsteina a J. Brahmse. Akce se uskuteční 19. května (20:00 h) a 20. května (13:00 h) v Basílica del Monasterio de las Huelgas v Burgosu.

Program:

19. května

Jiří Bárta, violoncello - Jan Čech, piano

 

Anton Rubinstein (1829-1894)

Sonata en Re Mayor, Op.18

- Allegro con moto

- Allegretto

- Allegro molto

 

Johannes Brahms (1833-1897)

Sonata en Fa Mayor, Op. 99

- Allegro vivace

- Adagio affettuoso

- Allegro appassionato

- Allegro molto

 

20. května

Jiří Bárta, violoncello solo 

 

J.S.BACH (1685-1750)

 

Suite No.1 en Sol Mayor (BWV 1007)

I.   Prelude

II.  Allemande

III. Courante

IV. Sarabande

V.  Menuet I - Menuet II - Menuet I

VI. Gigue

 

Suite No. 6 en Re Mayor (BWV 1012)

I.   Prelude

II.  Allemande

III. Courante

IV. Sarabande

V.  Gavotte I - Gavotte II - Gavotte I

VI. Gigue

 

Jiří Bárta (violoncello)

V roce 1984 natočil svůj debut s orchestrem v Dortmundu a od té doby slaví úspěchy po celém světě. Hrál již v Německu, Francii, Itálii, Španělsku, Švýcarsku a bývalém Sovětském svaze. V roce 1993 se představil ve Spojených státech v Centru hudby v Los Angeles s koncertem pro violoncello a orchestr od Antonína Dvořáka, který se setkal s velkým úspěchem. Zúčastnil se několika zahraničních festivalech, např. Mezinárodního festivalu v Ankaře nebo Pražském jaře, kde hrál s Pražským komorním orchestrem. Jeho druhé CD, na kterém se objevují díla Rachmaninova a Schnittkeho, se setkalo s kladným přijetím kritiků a získalo cenu Harmonia de Oro v roce 1995 jako nejlepší CD v kategorii komorní hudby.  

 

Jan Čech (klavír)

Patří mezi české klavíristy s mezinárodní prestiží. S hrou na klavír začal v 6 letech, od roku 1982 byl žákem skladatele, sólového klavíristy a profesora Pražské konzervatoře Ilji Hurníka. Po absolvování konzervatoře pokračoval ve studiích na Akademii múzických umění v Praze pod taktovkou Petera Troperczera. Svá studia ukončil s Karlem-Hermannem Mrongoviem na hudební škole Staatliche Hochschule für Musik v Mnichově magisterským titulem. Jan Čech vystupuje nejen jako sólista, ale i v orchestrech a komorních souborech. Často hraje s vionloncellisty  Jiřím Bártou a Danielem Müller-Schottem a kvartetem Skampa.

 

Místo konání:
Basílica del Monasterio de las Huelgas, Calle de Compases de Huelgas, 8. Burgos
Datum:

Od: 19.5.2012
Do: 20.5.2012

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala