Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.11.2012 19:00

Výstava Evropské pexeso neboli Evropa humorně v podání dvou českých umělkyň

Originální pohled na dnešní Evropu z dílny výtvarnic Michaely Bergmanové a Marie Procházkové, jež pomocí nejrůznějších technik předkládají humorný pohled na státy Evropské unie. Doplněno animovaným filmem Autopohádky podle textu Jiřího Marka.

První listopadové úterý se v restauraci Bazar, kde se stalo již tradicí, že úterý bývá ve znamení české kultury, filmů, jazyka, povídání a piva, představí dvě výtvarnice svými kolážemi. Jejich výstava zábavnou formou přiblíží různé evropské země. Výstava vznikla na základě stejnojmenného, osmadvacetidílného animovaného zábavně-vzdělávacího cyklu, který vznikl v České televizi v roce 2009, na obrazovkách běžel již dvakrát a je určen především mladým divákům.            

Cílem cyklu je, aby se děti lépe orientovaly v zemích kolem nás a měly o nich alespoň rámcovou představu. Na cyklu spolupracovalo mnoho výtvarníků a animátorů, kteří pomohli odlišit jednotlivé země a vdechnout jim originální charakter v rámci společných pravidel, a tím podpořili vůdčí myšlenku EU: „Jednota v rozmanitosti".

Druhá část večera bude věnována také filmové animaci,  čtyřem dílům filmu Autopohádky, natočenému podle knížky Jiřího Marka. Každý díl byl vytvořen jinou technikou, pojí je skvělé obsazení a hudba kapely Chinaski. Spolupracovali na něm Břetislav Pojar, Michal Žabka, Libor Pixa, Jakub Kohák a František Váša.

Místo konání:

Bazar, Warszawa, Okrzei 26

Datum:

6.11.2012 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala