Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.12.2012 20:00

Bennewitz kvartet v kulturním centru deSingel v Antverpách

V současné době nejúspěšnější české kvarteto patřící do světové špičky, se po četných vystoupeních v cizích zemích letos poprvé představí publiku v Antverpách. České centrum v Bruselu vás tímto co nejsrdečněji zve do kulturního centra deSingel na vystoupení Jiřího Němečka, Štěpána Ježka, Jiřího Pinkase a Štěpána Doležala alias Bennewitzova kvarteta. Na programu budou skladby Bohuslava Martinů, Roberta Schumanna a Maurice Ravela. Koncert se bude konat 7. listopadu 2012 od 20:00 hodin.

Soubor vznikl v roce 1998 a nese jméno významného českého houslisty Antonína Bennewitze. Mezi největší úspěchy kvarteta patří zlatá medaile z Ósaky, první cena Premio Paolo Borciani v Itálii z roku 2008 a diplom španělské královny pro nejlepší soubor roku na vysoké škole v Madridu. Své znalosti v oblasti partitury si kvarteto prohlubovalo studijním pobytem v Madridu u Prof. Rainera Schmidta a dále v Basileji u Prof. Waltera Levina.

Podle slov hudebníků hra v kvartetu znamená způsob komunikace a je výzvou spojovat čtyři různé pohledy a tím získávat originální výsledek. Na konci roku 2011 vydalo kvarteto spolu s klarinetistkou Ludmilou Peterkovou nové CD Clarinet Quintets. V současné době patří soubor k nejlepším mladým pokračovatelům slavné české kvartetní tradice. Svědčí o tom i ohlasy z koncertů na největších podiích v Evropě, USA nebo Japonsku.

Více informací o kvartetu: http://www.bennewitzquartet.com/

Složení kvarteta:
Housle: Jiří Němeček, Štěpán Ježek
Viola: Jiří Pinkas
Violoncello: Štěpán Doležal

Kulturní centrum deSingel bylo inaugurováno 4. listopadu 1980 za přítomnosti belgického krále Baudouina a jeho ženy Fabioly. Rozsáhlé sály dovolily studentům konzervatoře, budoucím hudebníkům a hercům získat potřebné zkušenosti a pozorovat umělce při práci. V současné době kulturní centrum deSingel nemá v celé Evropě obdoby a je tedy jedinečným projektem, který spojuje divadlo, tanec, hudbu a architekturu, a to vše pod jednou střechou.

Více informací o centru: http://www.desingel.be/fr

Místo: Kulturní centrum DeSingel, Desguinlei 25, B-2018 Antverpy

Kdy: 7. prosince 2012 od 20:00 hodin

Vstup: 18/22€

Pro rezervaci: tickets@desingel.be

 

Místo konání:
deSingel
Datum:

7.12.2012 20:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala